Подорож рідним краєм.

Студенти та викладачі Золочівського коледжу  мандрували маршрутом Золочів – Моринці – Умань (Софіївський парк) – Вінниця (фонтан Рошен) – Золочів. Подорож була цікавою, пізнавальною та неперевершеною. За один день ми побачили кілька куточків нашої країни та насолодилися їх красою.

Над Моринцями вечір догоря,
На трави пада чистою росою.
І з Космосу Тарасова зоря
Стріча мене незгасною красою.
(А.Самойленко)

 

Моринська земля має свою дуже давню історію і зберігає безліч таємниць. До цього часу залишився нерозгаданим вік села, і не встановлено напевне, від чого ж саме походить його назва. У одній із легенд розповідається, що перші поселенці прибули від південного моря, поселились тут на пагорбах, створили став і назвали його Морин, а село – Моринцями. Інша версія: на цій території свого часу лютувала чума, від неї померли всі перші поселенці, а ті, що поселились пізніше, від слова „мор” і дали назву селу. Ще одна версія: в сиву давнину наші предки морили бджіл димом і таким чином добували мед. Можливо, що назва села походить від слова „морити”.

Тут засвітилася зірка, якій судилося світити крізь століття осяйним промінням. Кожен небайдужий до долі України, хто схиляється перед силою слова Шевченка, повинен відвідати місця, які наситили життєдайною енергією, наповнили вщерть душу малої дитини безмежною любов’ю до своєї Батьківщини, бажанням боротися за свободу свого народу, незважаючи ні на що.

Звідсіль в безсмертя крок ступив Тарас,
Пророк з народу і поет від Бога.
Він на сторожі Слово біля нас
Поставив, щоб була ясна дорога…
(А.Самойленко)

Дендрологічний парк “Софіївка” в Умані (Черкаська область) – одне з найпопулярніших місць відпочинку в Україні. На вихідні до Умані приїжджають сотні автобусів з туристами з усіх куточків нашої країни. Численні ставки, фонтани, водоспади, скульптури, екзотичні дерева, тихі алеї… Тому, хто потрапляє сюди вперше, не віриться, що все це багатство знаходиться в українській провінції. І ще більш чарівною і романтичною здається Софіївка, коли довідаєшся історію її створення. 

Історія залишила нам численні легенди про кохання. Кохання стало рушійною силою, що створила прекрасний парк в Умані.

 Важко уявити, яких титанічних зусиль було докладено задля того, щоб дика місцевість перетворилася в казковий парк. Шедевр, що з’явився більше двохсот років тому, чарує нас і сьогодні, і є вічним пам’ятником найпрекраснішому почуттю – коханню. 

Фонтан Roshen — фонтан, збудований в руслі річки Південний Буг поблизу острова Кемпа у Вінниці. Це найбільший в Україні і в Європі плавучий фонтан. За оцінками експертів входить в десятку найкращих і видовищних фонтанів світу. 

 Сподіваємося, що наші подорожі будуть продовжуватися, щоб краще пізнати свою землю та її історію. Дякуємо усім учасникам мандрівки за гарні емоції та незабутні враження.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь