Інтерактивне заняття-екскурсія з історії України

Знання з історії України повинні базуватися на любові до історії рідного краю. Керуючись саме цим принципом, 27 травня  для студентів груп ЕП-1 та ОПС-1 було проведене незвичне по формі та змісті заняття за темою «Наш край в 40-50-і рр. ХХ ст.: Рух Опору та український націоналістичний спротив радянській окупації». Заняття-екскурсія відбулася в одному  з мальовничіших куточків Золочівщини –  урочище Макогониха, що заховалося в гущавині лісу на межі сіл Вороняки-Шпиколоси-Майдан. Саме там, у буремні 1944-45 рр. відбувалися запеклі бої українського підпілля з радянськими НКВД-стами. На місцях загибелі бійців УПА споруджено дерев’яні хрести, упорядкуванням яких, під керуванням Володимира Біловуса, члена релігійно-патріотичної організації «Стежками героїв с. Вороняки» займалися студенти коледжу. Як і всі добрі справи повинні починатися з молитви, так і наш похід благословив парох храму св. Жінок Мироносець с.Вороняки о.Михайло Смолінський. Він, разом з Володимиром Біловусом і Тарасом Волинцем, є ініціатором відновлення цих героїчних місць і формування  туристичного маршруту.

 

Козюра Андрій АнатолійовичПрямуючи пішим походом (5 км) до місця призначення, студенти прослухали доповідь краєзнавця п. Володимира про події минувшини і потребу вивчення й популяризації цієї історії. Прийшовши до місця, усі були захопленні красою природи та результатом людської праці, покладеної на упорядкування даної території: розкопане джерело з 50- ти  метрової висоти, вода з якого впадає у рукотворне дубове корито, а після – в автентичний 19-20 ст. басейн з кладками для прання, встановлений престіл для богослужіння, столики, лавки для відпочинку і т.д.

На занятті студенти не лише пізнали багато нового з історії, але й займалися благоустроєм пам’ятних місць та прилеглої території: обрізали зайве гілля, косили траву, збирали і виносили сміття, чистили джерело, збирали каміння для обкладання піску біля корита;хлопці допомагали встановлювати дубові колоди на столи і лавки і т.д. А нагородою за їхню працю був смачний обід з запеченої на вогні (за спеціальним рецептом) картоплі, якою всіх пригощав о. Михайло.

Підсилила емоції прожитого дня  поїздка з лісу на бортовому УАЗику під дощем у «Залісецькій долині» та тепле сонце, яке всіх обсушило на виїзді з лісу.

Дякуємо координаторам релігійно-патріотичної організації «Стежками героїв с. Вороняки» о. Михайлу, п. Володимиру, п. Тарасу  за даний патріотичний здвиг і сподіваємось на подальшу співпрацю у цьому напрямку.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь