Як підготуватись до навчального процесу?

Літо закінчилося… Та ж літо закінчилося! Що справді, літо уже закінчилося?! Та як? Коли? Ще ж  ніби вчора ми ще з друзями розбивали наметовий табір у Карпатах і співали увечері біля ватри під гітару: «Я піду в далекі гори, на широкі полонини…» і, здається, зовсім нещодавно відпускали небесні ліхтарики у небо під час відпочинку на морі… Але, на жаль, літо – це така пора року, яка минає навдивовижу непомітно і фантастично швидко.

 

 

 

І якщо ти – студент, який так чудово провів час влітку, то лише від однієї думки, що тебе знову чекають лекції, семінари, конспекти, бібліотеки і недоспані ночі, уже стає страшно. Але насправді новий навчальний рік – це ще один крок назустріч до омріяної вершини, яку ми вибираємо ще перед вступом у виш. І нехай це звучить, на перший погляд, і не так привабливо, але здобуті знання – насправді цінніші за будь-яке матеріальне благо. Тому, якщо ти – студент, то зараз для тебе найважливіше – зібратися з думками, твердо поставити перед собою конкретну чітку мету і ввійти у свіжий навчальний рік легко: з усмішкою та лише із позитивними емоціями. Не дозвольте, щоби новий навчальний рік, як якийсь злодій, увірвався у ваше життя несподівано, наважтеся самі запросити його у ваше студентське життя, як улюбленого гостя, на якого ви давно чекали. Не вірите, що ваше навчання може стати для вас улюбленою справою? Тоді давайте спробуємо побачити у навчальному процесі лише усе найкраще!

Бережіть завжди у серці шматочок літа

Чи не найважчим для студента-першокурсника є переїхати вчитися у якесь нове місто, змиритися з думкою, що ти – уже не школяр, що батьки – далеко, а улюблених вчителів поруч більше немає. Та й до життя у гуртожитку не так легко спочатку звикнути. Якщо утвердитися у новому статусі студента стає дедалі важче, то, у такому випадку, не забувайте про найдорожче, про те, що додавало вам сили і наснаги до того.

У нелегкі моменти під час навчального року пригадуйте найцікавіші дні вашого літа, згадуйте ваших друзів, яких дуже любите, уявляйте теплі хвилі моря, які б’ються об ваші ноги, коли ви спостерігаєте за заходом сонця на пляжі. Пригадуйте собі шум гірського водоспаду і ще раз вдихайте у своїй уяві подих чистого хвойного повітря. Обклейте фотографіями, які нагадуватимуть вам щось світле і літнє, вашу нову кімнату. Бережіть ваше незабутнє літо у своєму серці, витягуйте його з наплічника на перервах між довгими лекціями, і тоді літо вас завжди зігріватиме навіть у найпрохолодніші осінні дні у чужому місті.

Нехай літо стане такою своєрідною вашою точкою відліку, яка вас надихатиме. Наприклад, можна також викреслювати у календарі дні, які минули, і у вас буде таке враження, що так ви поступово наближаєтеся до Instrukcija bezbolisnoho_vhodgennja_v_navchalnyj_procesнового, наступного літа, яке стане винагородою за ваше сумлінне навчання впродовж року. Якщо ви любите літо так сильно, як його люблю я, то повірте, такий метод у деяких моментах дуже допомагає. Також не забувайте про те, що сучасні помічники людини – мобільний зв’язок і скайп, не дозволять вам довго сумувати за вашими рідними і тими друзями, які далеко від вас. А ще обов’язково залиште місце на своїй стіні над ліжком для фотографії ваших батьків. І коли бажання іти на пари уже зовсім не буде, коли довге навчання геть виснажить, вдивляйтеся у фотографію своїх батьків. Адже вони вас люблять, вони у вас вірять… Вони там, далеко, моляться за ваші успіхи і підтримують вас, вони мріють бачити вас щасливими у майбутньому, вони надіються, що ви здобудете якісну освіту, яка відчинить вам двері у нове життя. Хіба ви можете розчарувати людей, які люблять вас найбільше?!

Полюбіть своє навчання

Є ще один дуже простий секрет досягати успіхів у навчанні навіть тоді, коли воно стає заважким, – просто полюбіть те, що вчите! Ніколи не ставте собі за мету – вчитися лише заради того, щоби отримувати стипендію, або тільки задля того, щоб у заліковці стояла позначка: «відмінно». Це звісно теж важливі цілі для досягнення успіхів, але НЕ НАЙВАЖЛИВІШІ! Краще завжди ставте собі запитання: «для чого я вчуся?». «Можливо, я хочу врятувати не одне людське життя, тому освоюю медицину і як би важко мені не було, я завжди згадуватиму, що мій промах і моє лінивство сьогодні може коштувати комусь життя в майбутньому. А я не можу цього допустити». Бо непотрібних професій не буває, кожна є важливою і незамінною.

Пам’ятаєте вислів Екзюпері про те, що «ми відповідальні за тих, кого приручили?». Так само від того часу, коли ми складаємо 1 вересня присягу студента, ми стаємо відповідальними перед своєю професією, яку свідомо вибрали, ми стаємо також відповідальними перед тисячами людей, яким у майбутньому допомагатимемо завдяки здобутим знанням. Також шукайте найперше у своєму навчанні щось цікаве особисто для вас. Знайдіть ту дисципліну, яка подобається вам найбільше і вдосконалюйте свої знання саме у цій галузі. А головне – не бійтеся! Не бійтеся шукати додаткову інформацію про те, що вам подобається, наважтеся вийти за межі лише одного конспекту лекцій. Не бійтеся почати вчити щось нове і незнайоме для вас, не бійтеся поступово ставати фахівцем. Не забувайте, що вчитися – це престижно, і що би хто там не говорив, але мода на фахівців ніколи не минає. Та й мільйони людей у світі не мають такої можливості – здобувати вищу освіту. Тому, якщо ти є сьогодні студентом, то ти маєш бути щасливою людиною, бо Бог подарував тобі таку можливість в житті – вчитися в університеті, ти є щасливим вже хоча би тому, що Instrukcija bezbolisnoho_vhodgennja_v_navchalnyj_proces_1знання вдосконалюють і збагачують душу.

Як влучно писав Іван Франко: «Книги – морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить». Тож сміливо знаходьте свої коштовності, вирушайте у пошуки за тими скарбами, які призначені лише для вас, бо кожній людині Бог подарував якийсь винятковий талант до творення добра, який потрібно розвивати, над яким варто попрацювати, щоб отримати гідну винагороду в майбутньому.

Пам’ятай, студенте, що ніхто і ніколи за ніяких обставин не в змозі відібрати у тебе твоїх знань. Твої знання – це те, що допомагатиме тобі зростати, це те, що робить тебе багатим, це те світло, яке освітлюватиме постійно навіть найбільшу темряву твого життя. А ще студентські роки – це знайомство з новими вірними друзями, це безперервний пошук, який дозволить тобі відкрити у собі нові таланти, і який подарує лише незабутні теплі враження, що житимуть у твоєму серці завжди. А з власного досвіду можу підтвердити, що студентські роки – це насправді найкращі, тому що найдивовижніші і найцікавіші у житті! А зрештою, переконайтеся у цьому самі.

Я бажаю вам лише світлих стежок у своїй дорозі до омріяної вершини. Будьте сміливими у своїх мріях – це перший крок до їхнього здійснення!

За матеріалами: http://dyvensvit.org

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь