Топ-10 найперспективніших технологій 2013 року

ІТ винаходи 2013Світовий економічний форум визначив топ-10 найперспективніших тенденцій розвитку технологій, які у 2013 році почнуть втілюватися у життя більш масштабно та можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання у найближчі десятиліття.

 

Електромобіль OLEV, який отримує живлення з допомогою безпровідних технологій, зможе через підлогу отримувати живлення з віддалених джерел через передавачі електромагнітних полів, встановлені вздовж дороги. Нові авто вже тестують в Сеулі (Південна Корея).

Електромобіль OLEV

3-D друк дозволяє створення твердих тіл через відтворення цифрових файлів, що може потенційно спровокувати революцію в економіці виробництва, якщо об’єкти можна буде друкувати віддалено в будинку або офісі.

3-D принтер

Ще однією сенсаційною технологією є виробництво самовідновлюваних матеріалів, які можуть виправляти пошкодження, без зовнішнього втручання людини і відповідно можуть дати промисловим товарам більше життів і призвести до скорочення попиту на сировину, а також поліпшення безпеки матеріалів, що використовуються в будівництві або для виробництва деталей літаків.

Самовідновлювані матеріали

Нові технології пропонують можливості для суттєвого підвищення енергоефективності при опрісненні води та очищенні стічних вод, потенційно знижуючи споживання енергії на 50% і більше. Такі методи як прямий осмос можуть додатково збільшити ефективність за рахунок використання низькопотенційного тепла від виробництва теплової енергії або поновлюваного тепла від сонячних теплових геотермальних установок.

Технології для підвищення енергоефективності при опрісненні води

Нові технології з перетворення небажаного вуглецю, який викидається у повітря, на продукцію, можуть потенційно вирішити і економічні, і енергетичні недоліки традиційних стратегій зі зв’язування вуглецю. Одна з найбільш перспективних технологій використовує біологічно змодельовані фотосинтезуючі бактерії, щоб перетворити відходи CO2 в рідке паливо або хімікатами, що мають низьку вартість.

Перетворення небажаного вуглецю

Навіть у розвинених країнах мільйони людей страждають від недоїдання через брак поживних речовин в їх раціоні. Нині сучасні геномні методи можуть на генному рівні визначити генну необхідність у споживанні білків, які важливі в харчуванні людини. Великомасштабне виробництво дієтичних білків на основі застосування біотехнології для молекулярного харчування може сприяти розвитку м’язів або боротьбі з ожирінням.

Виробництво дієтичних білків

Більш широке використання сенсорних датчиків, які дозволяють швидше реагувати на зовнішні впливи може скоротити смертність. Прикладами є датчики, які безперервно контролюють функції тіла, такі як частота серцевих скорочень, рівень кисню в крові і рівень цукру в крові і за необхідності викликають медичну допомогу.

Сенсорні датчики

Фармацевтика, яка дозволяє точне введення ліків на молекулярному рівні всередину хворої клітини або в клітини навколо неї, пропонує безпрецедентні можливості для більш ефективного лікування при одночасному зниженні небажаних побічних ефектів.

Введення ліків на молекулярному рівні

Ще однією революційною технологією є органічна електроніка – вид друкованої електроніки, де для створення електронних схем і пристроїв використовуються органічні матеріали, такі як полімери. Органічна електроніка є набагато дешевшою за традиційні (на основі силікону) напівпровідники. Цінова перевага, наприклад, масового виробництва фотоелектричних сонячних колекторів, могла б прискорити перехід на поновлювані джерела енергії.

Органічна електроніка

Завершує топ-10 новітніх технологій четверте покоління реакторів та методи переробки ядерних відходів. Нинішні ядерні реактори використовують тільки 1% потенційної енергії, доступної в урані, тоді як все інше є радіоактивними забрудненими ядерними “відходами”. Переробка відпрацьованого палива та урану-238 в новий матеріал, що розщеплюється, відомий як Nuclear 2.0 розширить використання вже добутих уранових ресурсів на століття і при цьому значно зменшить обсяг токсичних відходів.

Переробка ядерних відходів

Джерело: pure.com.ua

За матеріалами: http://dyvensvit.org

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь