Освіта за кордоном: що пропонують нам польські університети

Навчання за кордоном зараз доступно як ніколи. Будь-який наш абітурієнт може стати студентом польського внз і отримати диплом, який визнають усі країни Європи, СНД і США. Дізнайтеся детальніше про такі можливості. Можливо, один з польських вузів стане Вашою альма-матер.

Розпочнемо зі вступних вимог. Головне, що Вам треба для вступу у будь-який університет Польщі, – це знання і атестат про закінчення середньої школи. Ніяких сертифікатів про проходження “спеціальних” курсів англійського, ніяких документів про те, що Ви поступили в аналогічний вітчизняний ВУЗ і ін. Університети Польщі відкривають свої двері кожному, хто може і хоче вчитися, незалежно від місця проживання і інших обставин.

 

При вступі Вам доведеться або складати іспит (у державні внз), або проходити співбесіду (у приватні заклади). Мову навчання можна вибирати. Якщо, приміром, у Вас за плечима декілька років зайняття на хороших курсах англійської, Вам цілком під силу буде вчитися на цій мові. Якщо ж сильних знань англійської немає, можете пройти підготовчі курси і вивчити польську. Носіям слов’янських мов він дається легко.

Допоможуть впоратися зі вступом на навчання до Польщі співробітники програми Moja Edukacja (детальніше про умови навчання читайте на mojaedukacja.com). 

Тепер про те, чому можна навчитися в польських університетах. Напрями навчання класичні – технічні, гуманітарні і природні науки. Детальний перелік спеціальностей слід шукати на офіційних сайтах самих університетів. Тут можна знайти як традиційні, так і найновіші спеціалізації, наприклад, зі сфери IT або менеджменту. 

Освітні рівні, пропоновані польськими учбовими закладами, співпадають з нашими. Так, Ви можете відучитися 6-8 семестрів (3-4 роки) в університеті або виший технічній школі і отримати диплом бакалавра.

Закінчивши бакалавриат (неважливо, в польському або вітчизняному внз), можна продовжити навчання в магістратурі. Просто здайте вступні випробування – і Ви вже магістрант.

Вартість самого навчання може бути досить різною. Ціна навчання в Польщі – це посеместрові, або щомісячні оплати. Загалом в державних вузах вона становить 2000 злотих, винятками є окремі програми на наглійській мові.

Для тих, хто вже має диплом магістра, польські внз пропонують отримати рівень МВА або докторський ступінь. Навчання в докторантурі триває від 2 до 4 років, потім необхідно захистити дисертацію, щоб стати доктором філософії. Курс МВА триває 1-1,5 років, але для його проходження треба обов’язково знати англійський. Тому якщо Ви отримали магістерський диплом у вітчизняному внз і недостатньо знаєте іноземну мову, її доведеться довчити. Ну а якщо Ви станете магістром в польському університеті, то проблеми з мовою не виникне. Річ у тому, що в Польщі вивченню англійського приділяють особливу увагу, і усі випускники внз знають його на “відмінно”.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь