Музей волинської ікони

Музей волинської ікони  репрезентує самобутню регіональну волинську школу іконопису XVI – XVIIIст.

          У збірці  музею – ікони, предмети церковної декоративної  різьби, металопластики та скульптура. Музей  відкрився для відвідувачів 26 серпня 1993р.   Експозиція музею розміщена у  восьми залах.

 

          Більше 100 пам’яток іконопису  представляють різноманітність стилів і творчих манер професійних і народних майстрів, діяльність іконописних осередків  Волині, характеризують розвиток  волинського малярства  XVI – XVIII ст. У музеї експонуються твори   видатного українського іконописця Йова Кондзелевича (1667 – після 1740р.р.). В залах музею можна побачити оригінальні зразки декоративної різьби і скульптура.

          З 2000 р. Музей волинської ікони став місцем паломництва до Холмської Чудотворної  ікони Богородиці –  унікальної пам’ятки константинопольського письма  ХІст. , найдавнішої ікони в Україні.

          У музеї можна оглянути різноманітні виставки, які представляють експонати власної збірки, музеїв України та приватних колекцій. У музеї проводяться тематичні вечори, презентації, зустрічі, концерти камерної музики та духовного співу.

ФОТО ІЗ ЕКСКУРСІЇ 

 

Джерело: http://volyn-ikona.at.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь