До 30-річчя вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента Кучми на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Крім афганців в цей день вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. На даний час в Україні налічується 330 тисяч ветеранів радянських війн, включно з Афганістаном, та 37 тисяч військових, що виконували миротворчі місії після 1992 року.

Саме сьогогні, 13 лютого, у Золочівській районній бібліотеці відбувся круглий стіл, за участі студентів та викладачів Золочівського коледжу.

Організатором заходу виступила Золочівська РДА та працівники районної бібліотеки.

Аудиторією-слухачами були студенти групи ІПЗ-2, а виступаючими на заході були вчитель історії ЗОШ № 1 м. Золочів Сивак Володимир Андрійович, викладач Золочівського коледжу – Козюра А.А., священик-капелан, золочівський декан УГКЦ о.Михайло Сукмановський та представники Федерації воїнів-афганців Золочівщини.

Захід носив яскраво виражений просвітницько-інформативний характер,що було помітно й по захопленому виразу обличчя слухачів.
Висловлюємо щиру подяку організаторам дійства та доповідачам за пізнавальний екскурс в минуле.

Козюра А.А. викладач історії Золочівського коледжу НУ “Львівська політехніка”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь