Чергова та незабутня подорож в Карпати (ФОТО)

Як всім відомо, кожного року студенти і викладачі Золочівського коледжу подорожують у різні куточки України. 8-9 жовтня 2016 року здійснено поїздку на гору Хом’як.

Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини всипані камінням – «горганами». Саме завдяки цим розсипищам так і назвали цей гірський масив. Гора Хом’як є одним із улюблених місць, куди найчастіше подорожують туристи, оскільки підйом є не надто складним та затяжним у часі. Висота гори Хом’як — 1542 метри, з її вершини чудово видно сусідні гори. Найближче до Хом’яка знаходяться вершини Синяка (1665 м), Малого Горгану (1592 м) і Довбушанки (1754 м). На півночі за масивом Явірника (місцева назва – „Катеринка”) видно м. Яремче.

 

Наш шлях до гори проходив  через добре протоптану стежку через ліс, що в’ється довгими серпантинами. Пройшовши велику відстань на подальшому шляху вже лежав сніг. Цей підйом протягувався аж до самої полонини Хом’як. Потім поміж заростями гірської сосни й врешті по каменях горгану, якими вкрита вся вершина Хом’яка, виходимо на вершину. Аби дістатися вершини ми пройшли дві холодні пори року, а саме осінь та зиму. З вершини милувалися надзвичайними краєвидами сусідніх гір. На вершині г. Хом’як встановлена фігура Пресвятої Діви Марії, біля якої о. Юрієм був відправлений Молебень до Пресвятої Богородиці. Ця фігура прикрашає та возвеличує гору Хом’як з 2006 року.

Окрім підйому на гору Хом’як ми мали можливісь побувати на Женецькому водоспаді, який розташований між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка, біля сіл Микуличин і Татарів. Водоспад Женецький Гук утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 10 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього. І ще ми встигли відвідати Буковель –  найбільший гірськолижний курорт України. Буковель розташований на п’яти горах: Буковель (1127 м), Бульчиньоха (1455 м), Довга (1373 м), Бабин Погар (1 180 м), Чорна Клева (1 241 м).

Ця подорож була сповнена позитивними емоціями, неймовірними враженнями від побаченого, які запам’яталися в кожного назавжди. Тому з нетерпінням чекаємо наступних поїздок.

{AG}stories/foto-16-17/karpaty2016{/AG}

Автор студентка групи ЕП-3, Підлиська Мар’яна

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь