Абітурієнтів, які списують, позбавлять права на вступ

У 2013 році 533 абітурієнти припинили роботу над тестом через списування, але це не завадило їм скласти інший тест ЗНО у цьому році та у перспективі вступити до вищого навчального закладу.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева переконана, що справедливе покарання для учасника тестування, який порушив правила написання тестів є позбавлення права складати тестування впродовж кількох років, повідомляє Радіо Свобода.

Проект відповідного рішення в Українському центрі оцінювання якості освіти планують розробити найближчим часом.

У свою чергу директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук зазначає, що такою ініціативою Український центр оцінювання дискредитує ідею рівного доступу до освіти та знищує ЗНО.

“Найкращий спосіб, коли нічого іншого придумати не можеш, – це застосовувати каральні методи. Замість того, щоб розвивати технологію проведення ЗНО, замість того, щоб суттєво змінити концептуальні підходи до укладання тестів, починають придумувати каральні заходи. Ідея карати, позбавляючи права доступу до вищої освіти, є антиконституційною”, – переконаний Лікарчук.

Як відомо, минулого тижня міністр Табачник заявив про наміри міністерства позбавляти права складати тестування абітурієнтів, у  яких будуть вилучені електронні пристрої під час ЗНО.

“Я обіцяю, що наступного року ми використаємо досвід Франції… Тих, у кого було вилучено пристрої для списування, також на кілька років позбавлятимемо права складати ЗНО. Радитимемося з педагогічною громадськістю: на рік чи на два”, – сказав Табачник.

Водночас він зазначив, що відповідна норма у Франції передбачає позбавлення права складати тестування на п’ять років. “Ті, в кого цього року технічні пристрої у французьких гімназіях і школах виявили, зможуть складати тестування лише у 2017 році”, – наголосив міністр.

Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь