Заява ректорату Національного університету «Львівська політехніка» з приводу останніх подій у Києві

Брутальне застосування сили проти мирних мітингувальників Євромайдану спецпідрозділом «Беркут», що сталося в день 18 лютого і в ніч 19 лютого 2014 року у Києві, спричинило непоправні трагічні наслідки.

Ескалація насилля, на жаль, набула найзагрозливіших форм і стала кульмінацією у протистоянні народу і влади, котра не хоче і не бажає дослухатися до людей.

У результаті протистояння сталося кровопролиття, вбиті десятки людей, сотні поранені та потребують невідкладної медичної допомоги. Академічна спільнота Національного університету «Львівська політехніка» виловлює глибокі співчуття сім’ям загиблих і постраждалих під час подій у Києві та інших регіонах країни.

Насильство ніколи не було і не є цивілізованим способом вирішення проблем. Слід негайно зупинити кровопролиття, відновити верховенство права і конституційного ладу!

Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства та грубе порушення демократичних прав і свобод громадян, а також вимагаємо негайного припинення таких дій та оголошення перемир’я!

Нині над Україною нависла реальна загроза громадянської війни, розколу країни, втрати нею незалежності, територіальної цілісності та суверенітету.

Закликаємо протиборчі сили відмовитися від ультиматумів та погроз і негайно сісти за стіл перемовин! Шанс зупинити сповзання країни у хаос і насилля все ще залишається.

Звертаємося до представників міжнародних та європейських організацій виступити посередниками на переговорах протиборчих сил.

Академічна спільнота Львівської політехніки впевнена, що єдиний шлях уникнути подальшого кровопролиття і стабілізувати політичну ситуацію в Україні – це шлях взаємного компромісу та конструктивного діалогу.

Закликаємо студентів виявити у ці драматичні дні спокій та врівноваженість, утриматися від насильницького захоплення адміністративних будівель і нищення майна, інших протиправних дій.

Ми – за винятково мирне врегулювання громадянського конфлікту. Тому апелюємо до опонентів, до їх мудрості, зваженості та стриманості: ви повинні бути свідомі того, що нині на терези поставлена доля України, життя, благополуччя і добробут усіх громадян нашої держави.

Ректорат Національного університету «Львівська політехніка»

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь