Як підготувати презентацію для дипломного чи курсового проекту?
Ви повністю підготували свою дипломну роботу, що ж далі? Тепер вам потрібно підготувати ефектну презентацію для неї. Останнім часом навіть у школах задають готувати презентації, потрібні вони і в курсових у студентів, а вже в бізнесі презентації зараз практично скрізь.
Отже розберемо, що це за “звір” такий – презентація, навіщо вона потрібна і головне – як краще її виконати.
Презентація потрібна для захисту вашої дипломної роботи. Потрібна для того, щоб детально і наочно піднести її комісії. Можна сказати, це скорочений варіант диплома, та власне слово “презентація” пов’язане зі словом “презентувати”, тобто представити свій дипломний або якийсь інший проект.
Зазвичай, презентація доповнюється промовою, тобто доповіддю, текстом вашого виступу. А саму презентацію ви будете демонструвати через проектор – апарат, який підключається через комп’ютер або безпосередньо показує файли з носія (диска, флешки) на екрані, який вішається на стіну.
Також ви можете додатково роздрукувати її на папері і роздати всій комісії. Раніше застосовувався більш простий варіант – плакати і мова. Ну, і роздатковий матеріал – ті ж плакати, тільки у форматі звичайного листа.
Для підготовки презентації можна використовувати:
– Word – швидше для якихось простих варіантів (зменшених плакатів, наприклад);
– Power Point – найбільш популярна програма для презентації (саме ці файли можна демонструвати через проектор), це програма з пакету Microsoft Office;
– Keynote – її аналог для користувачів Macintosh (хоча попередня програма є також і у версії для “маку”).
Мабуть, у 80 відсотках випадків вам доведеться працювати з Power Point.
Кілька порад щодо того, як повинна виглядати ваша презентація:
1. Не захоплюйтеся занадто “крутим” зовнішнім виглядом – не потрібно занадто багато кольорів і відео-вставок (теоретично це все можливо програти через комп’ютер, але навіщо вам воно треба, якщо тільки ви не виступаєте з роботою комп’ютерного дизайну) і будь-яких інших надмірностей. 3-4 кольори – це межа. І не дуже складні графічні об’єкти.
2. Кількість слайдів теж має бути розумною – 10-20 слайдів зазвичай цілком достатньо.
3. Не забувайте про тих, для кого ви все це робите, – усе має добре сприйматися, тобто: досить великий і розбірливий шрифт, логічна послідовність слайдів, зрозумілі назви.
Свою промову ви набираєте в текстовому редакторі. Тут орієнтуємося на час виступу, але зазвичай норма – 5-6 сторінок, шрифтом 14 та інтервалом 1,5. Там ви просто пишете те, що будете розповідати, плюс даєте посилання на відповідні аркуші презентації (в дужках – “сторінка 1” тощо).
Не забудьте привітати комісію на початку, а в кінці подякуйте за увагу (можна додати до презентації також один слайд в кінці “Дякую за увагу”). Ось, власне, і вся наука!
Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://shkolazhizni.ru.