Тиждень правових знань триває…
Підготувала Шумляковська М.П.
10 жовтня 2013 року естафету перейняли студенти групи Право-3. Під керівництвом викладача кримінального процесу Шумляковської Мар?яни Петрівни було проведено відкрите заняття у формі рольової гри на тему: «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»
На сьогоднішній день слово Інтернет вже знайоме всім. Ми проводимо у віртуальному світі досить великий проміжок часу. Саме тому Інтернет іноді порівнюють з морем, в якому можна втопитися, тобто захопитися тим, що тобі запропонували, і тільки сильна особистість, спілкуючись у «Всесвітній Павутині», користуючись потрібною інформацією, зростає в особистісному плані.
У ході гри студенти виконували ролі учасників судового процесу, були активними, творчими та проявили великий інтерес до теми, часто виходили за рамки вивчених діалогів.
Впродовж заняття вдалося поглянути на глобальну комп’ютерну мережу Internet з різних сторін: сторона обвинувачення доводила недоліки інтернету, а сторона захисту заперечувала та наголошувала на його позитивних якостях.
Як підсумок, останнє слово обвинуваченого – Інтернету – звучало так: «Я не визнаю свою провину. Я — лише ресурс, який надає певні можливості. А як мене використовуватимуть — для користі або в шкоду — залежить від конкретних людей. Отже, судити треба не мене, а користувачів, які використовують мої ресурси для поширення в суспільстві вірусів зла, розпусти та жорстокості.»
Суд завершився. А нам хочеться, щоб кожен, хто читає ці рядки, погодився з тим, що Internet — двозначна річ. З одного боку, це простір свободи й прозорості, з іншого — контролю. Це важливе джерело інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і ставитись до неї з часткою розумного скептицизму. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від людини. Тож пам’ятайте: вибір — за вами!!!