ТИЖДЕНЬ ПРАВА – ВСЕУКРАЇНСЬКА ТРАДИЦІЯ УТВЕРДЖЕННЯ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА ЛЮДИНИ

Тиждень права у Золочівському коледжі10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.                  Зага́льна деклара́ція прав люди́ни — рішення Генеральної АсамблеїООН, прийняте у 1948 році, яке є найбільш авторитетним джерелом міжнародних норм щодо прав людини. «Загальна декларація прав людини» була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948. Вона перекладена  375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона складається з 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інститути міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів.              Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.

 

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права. 

         Загальна декларація вперше в історії  визначила  коло основних прав і свобод людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах. На цьому документі прав людини ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язковий характер та є частиною національного законодавства України.

         Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу молодого покоління правників підтримав Президент України, видавши Указ від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

        Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

        Цього року Тиждень права проходитиме з 8 по 13 грудня, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 815-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права».

В його рамках у Золочівському коледжі відбудуться тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. (Додаток 1).

 

 

Додаток 1.

План заходів з проведення

Всеукраїнського тижня права

У ВСП Золочівський коледж НУ «Львівська політехніка»

 

Дата

Назва заходу

Група

Відповідальний

1.

 

 

 

 

8.12.2014р.

 

 

 

 

– Навчальна лекція для студентської молоді на тему: «Історія прав людини»

 

– Розповсюдження листівок «Розпочни з себе»

Право-3

 

 

Право-4

 

Радуль Т. Й.

 

 

Радуль Т. Й.

 

 

 

2.

 

 

 

 

9.12.2014р. 

 

 

 

 

Юридичний брейн-ринг «Мораль, право, та закон»

 

 

 

Право-2

 

 

 

 

Гнідець Т. Ю.

 

 

 

3.

 

 

 

10.12.2014р.

 

 

 

Зустріч з працівниками Золочівського районного центру зайнятості

 

 

Право-3

 

 

 

Шумляковська М.П.

 

 

4.

 

11.12.2014р.   

 

Тематична година спілкування з працівниками правоохоронних органів на тему: «Кримінальна відповідальність та покарання неповнолітніх» та перегляд фільму про колонії для неповнолітніх.

 

Право-1

 

Право-2

 

 

 

 

 

 

 

Шумляковська М. П.

 

 

 

 

5.

12.12.2014р.

– Судове засідання з розгляду кримінальної справи у США

(рольова гра)

 

-Виховний захід. Андріївські вечорниці.

 

Право-3

 

 

 

Право-1

БО-1

Михайлів В. Я.

 

 

 

Мельник М. В.

Гнідець Т. Ю.

 

 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь