Топ 10 сайтів для студента

Мене з першого курсу університету лякають величезні списки літератури, які дають на парах лектори. Не думаю, що фраза “жити повним студентським життям” означає лише безсонні ночі за томами книг і конспектів. До того ж, коли нові знання з’являються в режимі нон-стоп, потрібно бути уважним під час пошуку ресурсів, які використовуєш для навчання. Зовсім не хочеться, щоб історія про те, що на роботі скажуть “забудь все, чого навчали тебе в університеті” стала реальністю.

Тому хочу поділитися з вами добіркою своїх топ 10 корисних сайтів для навчання. Саме вони допомагають мені під час підготовки до семінарів, дослідженні нових тенденцій в науці та просто для того, щоб “бути в курсі”.

1) Сoursera – один із найпопулярніших сайтів для онлайн-освіти. Цей ресурс використовують майже усі мої одногрупники. Тут представлені не тільки окремі лекції, а повноцінні курси від провідних вищих навчальних закладів з усього світу. Я вчуся на маркетолога, тому особливо корисні для мене були напрями “Стратегія маркетингу”, “Цифрова аналітика в маркетингу” та “SMM”. Вчитися на цій платформі дуже зручно, адже до кожного курсу надані відеолекції з субтитрами, текстові конспекти, а також є можливість перевірити себе за допомогою тестів та підсумкових іспитів.

2) Edx – ще одна платформа з онлайн-курсами в різних галузях знань. Тут також є безкоштовний доступ до лекцій та всіх матеріалів до них. Вчилася на Edx, коли готувалася до складання екзамену з англійської мови – IELTS. На платформі є чудовий курс “IELTS Academic Test Preparation”, пройшовши який, я отримала оцінку 7.0. Тому раджу усім, хто планує складати міжнародні екзамени з англійської мови (на сайті, до речі, також є матеріал для TOEFL), звернути увагу на ресурс, адже це реальна можливість отримати безкоштовну ґрунтовну підготовку.

3) Prometheus – український варіант Сoursera. Тут є такі корисні курси як “Підприємництво. Власна справа в Україні”, “Фінансовий менеджмент”, “Комунікаційні інструменти для побудови репутації” та ін. Наповнення платформи особливо відповідає запитам українського споживача. До того ж лекції читають викладачі провідних університетів: КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії.

4) 4brain – оригінальний ресурс, на якому представлені не базові університетські курси, а саме той матеріал, що необхідний для розвитку навичок та умінь. Разом з подругою проходила на цій платформі заняття з тайм-менеджменту, швидкочитання й сторітеллінгу. Курси дали, справді, гарні результати, адже їх акцент був поставлений на розвитку здібностей за допомогою тестів, ігор та вправ.

5) Udemy – ресурс, на якому можна знайти якісний платний контент для вивчення різноманітних дисциплін. У порівнянні з Сoursera, курси на ньому менш академічні, але досить корисні для розвитку навичок, оскільки лекції читають практики й професіонали своєї сфери. Кількість матеріалу величезна, і мені іноді складно визначитися з вибором, адже хочеться все й відразу. Але потрібно бути максимально дисциплінованим, щоб вивчити предмет до кінця, оскільки тут немає чітких дедлайнів або графіку занять.

6) TED – напевно немає такого студента, який ще не чув про конференції TED. Це один з моїх найулюбленіших ресурсів, де всього за 15-20 хвилин я можу дізнатися про якесь цікаве відкриття або унікальну сучасну ідею. Про свої досягнення й результати роботи розповідають експерти у сферах освіти, бізнесу, науки, технологій та психології. Захоплюючі лекції допомагають мені вивчати англійську й знаходити цікаві ідеї для своєї роботи та навчання.

7) Khan Academy – один з найвідоміших освітніх проектів. Лекції зібрані на ньому у форматі YouTube-відео. Тут не просто об’єднані окремі курси від викладачів, а всі базові предмети як зі шкільної, так й університетської програм навчання. Для мене ресурс став чудовим доповненням до вивчення мікро- й макроекономіки на першому курсі. Формат відеолекцій з докладним поясненням матеріалу допоміг розібратися у всіх складних моментах та відмінно скласти іспити.

8) FutureLearn – ще одна онлайн-платформа, яка дає можливість безкоштовно пройти курси від провідних британських і світових університетів. Мені подобається, що на сайті зібрані цікаві тематичні курси, які розбиті по категоріям з можливістю вибору специфічного розділу, де я відчуваю брак знань. Одним з найбільш корисних матеріалів для мене став “Bookkeeping for Personal and Business Accounting”, що допоміг розібратися як правильно керувати фінансами в особистих та ділових цілях.

9) Academic Earth – сайт, на якому можна пройти повний курс лекцій для бакалаврів й магістрів від найкрутіших університетів світу. На цій платформі можна отримати якісну безкоштовну освіту від викладачів Оксфорда, Стенфорда, Гарварду, Берклі. Однією з цікавих опцій для мене стали плейлисти, де в одній загальній темі зібрані курси з різних дисциплін. Наприклад, в Money Makes the World Go Round об’єднані лекції про поведінкову психологію, вплив грошей на життя людини, їх фінансову силу.

10) ВУМ-online – українська онлайн-платформа громадянської освіти. Мене дуже зацікавив цей проект, оскільки його мета – це дати можливість усім зацікавленим українцям отримати знання, що необхідні для розвитку громадянських компетенцій, що в кінцевому підсумку призведе до якісних змін в українському суспільстві. Тут я знайшла навчальні курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, активістів і практиків соціальної сфери. Особливо привернули мою увагу теми лекцій, пов’язані з економічним розвитком українського суспільства й соціального підприємництва.

Я була дуже рада, що відкрила для себе ці ресурси, адже як виявилось, все, що потрібно – це наявність Інтернету. Коли вчуся на платформах з онлайн-освіти, мені важливо отримувати якісний доступ до мережі й легальний контент, тому зупинила свій вибір на провайдеру ВОЛЯ. І тепер мій процес навчання став захоплюючим і простим. Я можу самостійно вибирати цікаві для мене курси та з легкістю проходити матеріал, який задають в університеті. Мені не доводиться читати талмуди на 500 сторінок, адже ефективність мого навчання набагато вища, якщо вивчаю предмети за допомогою відеолекцій, ігор та тестів на сайтах для онлайн-освіти.

У цій статті я поділилася з вами списком сайтів, які необхідні мені для навчання. Але, звичайно, студентське життя не обмежується лише набуттям знань. І наступного разу я розповім вам, які сайти всесвітньої павутини допомагають мені в організації відпочинку, пошуку роботи та розваг.

https://gazeta.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь