Студентська конференція на тему “Митрополит Андрей Шептицький — постать на віки”

У нелегкі і трагічні часи нашої історії на передову боротьби завжди виходили видатні історичні постаті, які ставали в обороні Церкви і нації. Вони двигали на своїх плечах непосильні труднощі, долали неймовірні виклики, терпіли нелюдські страждання і ставали нашими мойсеями, світочами, героями, Ангелами-охоронцями України. Таким був, є і залишиться для нас на віки Митрополит Андрей…

Знаменно, що в пору 150-ліття від дня народження Митрополита Андрея в його постать вдивляється не тільки Галичина, але й вся Україна, всі українці, незалежно від конфесійної приналежності чи місцезнаходження. Без сумніву, вшанування його світлої пам’яті не тільки на церковному, але й на державному рівні є актом історичної справедливості, адже він вершив не тільки великі церковні справи, але й продовжував священну справу розвитку та утвердження нації, надихав українців на боротьбу за свою державу, мужньо ставав в обороні безцінного дару людського життя. Він не побоявся кинути виклик людиноненависницьким фашистській та комуністичній системам та був чи не єдиним єрархом, який голосно і безстрашно протестував проти нищення народів.

Вшанували велич українського Мойсея (так називав митрополита Іван Франко) і студенти групи Право-2 під час конференції на тему “Митрополит Андрей Шептицький — постать на віки”, яка відбулась 9 листопада у стінах Золочівського коледжу.

Усі студенти групи були розбиті на п’ять тематичних команд, які готували котрусь із таких захоплюючих сторінок життя Митрополита. Гостями заходу стали їх молодшу колеги — студенти групи Право-1, а також заступник директора з навчальної роботи Юрій Ярославович Болюбаш, бібліотекар коледжу Лідія Ярославівна Жулин, викладачі англійської мови Юлія Михайлівна Масник та Тетяна Михайлівна Хмеляр. Кожен з присутніх викладачів долучився до обговорення величної постаті Митрополита, поділився  низкою цікавої та невідомої широкому загалу інформації. Тож висловлюємо їм щиру подяку!

Митрополит Андрей Шептицький, вилитий у бронзовому пам’ятнику  біля собору св. Юра, закликає і благословляє усіх людей до подвижницької праці та християнського життя. Святкування 150-ліття від дня народження великого Митрополита є знаком Господнім для сьогодення, бо його діяльність і досі залишається важливим чинником морального і духовного оздоровлення суспільства й нації, а також є вагомим внеском у державотворення.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь