Спортивна радіопеленгація у Золочеві

Спортивна радіопеленгація

/Полювання на лисиць/

Запрошуються:

1. Хлопці та дівчата 7-8-9-10 класів шкіл та ліцеїв, коледжів м. Золочева.

2. Хлопці та дівчата, що закінчили школу, інститути і які не бажають розлучатись зі спортом. У Вас все ще попереду!

Заняття та формування груп проводиться у вівторок, четвер о 17.00 на першому поверсі автошколи м. Золочева (навпроти бару “Юнікс”), починаючи з 5 квітня 2016 року.

 

 

Спортивна радіопеленгація (в народі “Полювання на лисиць”) – це один з технічних видів спорту, а саме один із видів радіоспорту.
Спортивна радіопеленгація являє собою змагання між спортсменами різних вікових груп від 6 до 90 років (по вікових групах), які при допомозі карти місцевості, компаса і спеціального приймача-пеленгатора з антеною направленої дії, повинні зайти радіопередавачі (“лисиці”), які працюють на радіолюбительських діапазонах і які розташовані в лісовій місцевості.
Мета змагання – це знайти задане число “лисиць” (як правило 4-5 лисиць), затративши на це найменше часу. Участь в змаганнях по спортивній радіопеленгації вимагає фізичної, технічної, тактичної і розумової підготовки. Довжина дистанції складає (в залежності від вікової групи) від 5 км до 10 км, не враховуючи рельєфу місцевості. Швидкість подолання дистанції ведучих спортсменів-мисливців мало чим відрізняється від швидкості легкоатлетів на доріжках стадіону. Мисливці на лисиць паралельно зі спортивною радіопеленгацією приймають участь в тренуваннях і змаганнях по ще одному виду спорту – спортивному орієнтуванню на місцевості.
Спортивне орієнтування на місцевості – пошук при допомозі карти місцевості і компаса контрольних пунктів (КП), місце знаходження яких позначене на карті.
Минуло 25 років, коли секція спортивної радіопеленгації припинила свою діяльність в місті Золочів. А досягнення в золочівських мисливців були значні. Наші спортсмени постійно займали перші місця у Львівській області. Марія Жук та Олег Проць стали переможцями Чемпіонату СРСР серед школярів. Майстер спорту Любов Мудра, навчаючись в 9 класі СШ №2, на Чемпіонаті України серед дорослих спортсменів стала Чемпіонкою України серед жінок і була включена до складу збірної України. Багато наших мисливців строкову службу проходили у спортивних ротах. За час роботи секції було підготовлено 2 майстри спорту, 6 кандидатів в майстри спорту, більше десяти першорозрядників.
І ось в Золочеві відновлює свою роботу секція по спортивній радіопеленгації. Свою роботу секція буде проводити на базі Львівської обласної СЮТ, Золочівської СЮТ, автошколи м. Золочева та на базі Зозулівської СШ. 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь