Сьогодні – Міжнародний день прав людини.

«Права людини починаються з дуже невеликих місць, зовсім близько від дому. Ці місця такі маленькі, що їх не знайти на жодній мапі світу. Але ці місця — цілий світ для окремої людини: будинок, де вона живе, школа, коледж чи університет, де навчається, завод, ферма або офіс, де вона працює… Це ті місця, де кожен чоловік, кожна жінка і кожна дитина домагаються рівного для всіх правосуддя, рівних можливостей, поваги та гідності без дискримінації.  Якщо ці права не матимуть значення там, то вони навряд чи матимуть значення деінде. Якщо всі громадяни не діятимуть узгоджено, щоб домогтися дотримання прав людини поруч зі своїм будинком, чи у великому світі відбудуться зміни?»

—Елеонора Рузвельт 

 

Сьогодні – Міжнародний день прав людини.

10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини (Human Rights Day).

У цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний документ, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Загальна декларація прав людини включає в себе широкий перелік політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Вона внесена до Книги рекордів Гіннесса як документ, перекладений на понад 400 мов і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби її поширення.

Головна мета Міжнародного дня прав людини – торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.

Щорічно, починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, що завжди включає 10 грудня – День прав людини.

Тиждень права у Золочівському коледжі проходитиме з 11 по 15 грудня 2017 року. У рамках тижня відбудуться різні правоосвітні заходи:

11.12.2017 р.

– Оформлення тематичних стендів на тему: «Твої права – твій захист».

(студенти гр. Право-4)

– Лекція студентів коледжу з учнями 9-го класу Золочівського НВК «Школа радості» на тему: «Юридичні професії» та перегляд фільму про права людини.

(студенти гр. Право-4, Радуль Т. Й.)

12.12.2017 р.

– Розповсюдження листівок (буклетів) на тему: «Твої права – твій захист».

(Шумляковська М. П.)

– Зустріч  за круглим столом із начальником Золочівського бюро правової допомоги Сагатою О. І. на тему: «Що обрати, щоб не помилитись: договір дарування, договір утримання, спадковий договір чи заповіт?».

(Радуль Т. Й.)

13.12.2017 р.

– Зустріч з працівниками Золочівського районного центру зайнятості.

(Радуль Т. Й.)

14.12.2017 р.

– Ділова гра «Судові дебати в кримінальному судочинстві».

(студенти гр. Право-3, Шумляковська М. П.)

15.12.2017 р.

– Семінар за участі волонтера Корпусу Миру Mathew Robinson на тему: «Ознайомлення з Американською правовою системою».

(Хмеляр Т. М.)

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь