РПЗ-3 вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевченка

 

На нашій — не своїй землі.
   Тарас ШЕВЧЕНКО
“В казематі”

Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала вселюдському сузір’ю генія, невгасимого Світоча – Тараса Шевченка, Тираноборця і Пророка, Речника волі, який поставив на сторожі біля своїх земляків «рабів німих», вогненне слово, а в «Заповіті» дав їм наказ: «Кайдани порвіте!» Поява Шевченка – поета і художника, митця і борця, що став символом української нації, була зумовлена всім ходом історичного і духовного розвитку України з її тривалою, сповненою драматизму, героїчною боротьбою за волю.

 

Доборолась Україна
До самого краю.

Гірше ляха свої діти
її розпинають.

   Тарас ШЕВЧЕНКО
“І мертвим, і живим, і ненарожденним…”

Тарас Шевченко!.. Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує в золотій скарбниці світової культури. У славній плеяді безсмертних класиків  літератури геніальний співець українського народу по праву стоїть в одному ряду з такими титанами думки і слова, як Гомер і Шекспір, Пушкін і Толстой, Гете і Байрон, Шиллер і Гейне, Бальзак і Гюго, Міцкевич і Бернс, Руставелі і Нізамі, чия мистецька спадщина стала надбанням усього передового людства.

Ми не лукавили з тобою,
Ми просто йшли; у нас нема
Зерна неправди за собою.

Тарас ШЕВЧЕНКО
“Доля”

Тарас Шевченко – чи не єдиний серед світочів людства, хто мав цілковите право сказати про себе: «Історія мого життя становить частину історії моєї Батьківщини». Упродовж свого короткого, сповненого злигоднями віку, леліяв він у серці образ поневоленої і зневаженої України і, кажучи словами Івана Франка, «і горів, і яснів, і страждав, і трудився для неї».

За що тебе сплюндровано,
За що, мамо, гинеш?

Тарас ШЕВЧЕНКО
“Розрита могила”

Вже пройшло більше 200 років від дня народження Тараса Шевченка, але всеодно кожного року коледж вшановує пам’ять цієї великої людини для України. Цього року не забули про нього і студенти та куратор групи РПЗ-3. Вони зробили плакат з картою України, на якій наклеєні маленькі синьо-жовті України. На кожній з них написала цитата Тараса Шевченка, яка найбільше асоціюється з сьогоднішньою ситуацією в нашій державі. На жаль, на цьому плакаті лише сумні цитати, як і творчість поета. Але ми віримо в краще майбутнє нашої держави і не забуваємо людей, які справді любили і люблять Україну.

І оживе добра слава,
Слава України.

Тарас ШЕВЧЕНКО

Джерело: Спудей – студентський вісник Золочівського коледжу

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь