Новий законопроект “Про вищу освіту” збільшує строк навчання магістрів та аспірантів

28 грудня 2012 року до Верховної Ради внесено на розгляд новий проект Закону України “Про вищу освіту” №1187. Законопроект розроблено народними депутатами України: Калетніком Г.М., Ківаловим С.В. та Сорокою М.П.

Головним завданням прийняття Закону України “Про вищу освіту” (нова редакція) є модернізація законодавства України у сфері вищої освіти для створення більш сприятливих умов для здобуття громадянами вищої освіти, гарантій її якості, відповідності вищої освіти України міжнародним зобов’язанням України.

 

Законопроект збільшує строк навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра до 1,5-2 років, а в аспірантурі за освітньо-науковим рівнем доктора філософії (кандидата наук) з трьох до чотирьох років. У документі встановлено строк навчання в докторантурі за науковим рівнем доктора наук – три роки. У законопроекті знято обмеження щодо форм навчання за освітньо-науковою програмою доктора філософії (кандидата наук) і науковою програмою доктора наук. Змінено також назву вченого звання “старший науковий співробітник” на “старший дослідник”.

Присвоєння вчених звань старшого дослідника, доцента і професора віднесено до повноважень центрального органу виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти і науки (пункт 23 статті 16).

Визначено типи вищих навчальних закладів – університет та академія і необхідні умови їх функціонування, а також вимоги щодо реалізації освітньо-професійних програм різних рівнів. Ліквідовано рівні акредитації (І-ІV) вищих навчальних закладів та запроваджено акредитацію вищого навчального закладу за типом.

Закріплено на законодавчому рівні статус дослідницьких університетів як лідерів вищої освіти (стаття 29).

У законопроекті також визначено, що прийом до вищих навчальних закладів здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту (атестат) та бала вищого навчального закладу (екзамени у ВНЗ).

за матеріалами: Освітній портал

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь