Новини коледжу

Подорож до друзів наших менших.

4 листопада студенти Золочівського коледжу відвідали перший дельфінарій на Західній Україні «Оскар» та переглянули неперевершений виступ чорноморських дельфінівта морських котиків. Емоції переповнювали всіх, адже подібного ми ще не бачили.

Мандрівку продовжили у зоопарку «Лімпопо» у Меденичах, де  поділилися  смаколиками  із звірятами.

Все найцікавіше про дельфінів

 

  • Наша природа дуже прекрасна і різноманітна. Вона маєбагатоцікавихтварин, як у морі, так і на суші. Одними з найпопулярнішихморськихтваринсереднауковців є дельфіни, якізавждидивуютьдослідниківсвоєюунікальноюповедінкою і характером. Науковцівже давно займаютьсявивченнямцихморськихжителів і завждидізнаютьсябагато нового про них.
  • Нині, завдякиминулимдослідженнямучених, можна навести декількацікавихфактів про цихнезвичайнихморськихссавців:
    • 1. Дельфінимаютьсвоюмову. Ученірозділилиїхмову на двігрупи: – моважестіваботіла; – мовазвуків. Нинівідомо, що вони використовуютьпід час спілкування 32 види свисту (як виявилосякожен свист означаєпевну фразу і несе в собіповідомлення, наприкладпривітання, сигнал болю, сигнал тривоги, тощо), і близько 180 комунікаційнихзнаків. За словами учених, мовадельфінівщемаєбагато загадок і до кінця не розшифрована.
    • 2. Кожендельфінмаєвласнеім’я. Як не дивно, але це є факт. А щебільшшокуючим є те, щоім’ядаєтьсядельфіновіще при народжені, такого висновкудійшлифахівці з штату Флорида (США). В процесіексперименту вони записали звуки дельфінів на ком’пютер і за допомогоюспеціальнихпрограмвилучили “імена”. Потімвідтворювали “імена” перед дельфінами і в результатібуловиявлено, що на певнеім’явідгукувалася конкретна особина.
    • 3. Тривалістьжиттядельфінаможедосягати 75 років, але в неволіскорочується до 30-ти років.
    • 4. Як виявилося, мозокдорослогоссавцяможемати вагу близько 1700 грамів. Для порівняння, людськиймозокмає вагу близько 1400. Також у дельфінівв два рази більшезвивин в корі головного мозку. Дужецікава і унікальнавластивістьмозкудельфіна: вінніколи, по-справжньому не спить. По черзісплять то права півкуля, то лівапівкулямозку.

{AG}stories/foto-16-17/delfinariy{/AG}

{AG}stories/foto-16-17/zoopark{/AG}

Автор

Залишити відповідь