Новорічне та Різдвяне привітання ректора Львівської політехніки

З Новим 2015 роком та Різдвом Христовим!

Сьогодні ми перегортаємо ще одну сторінку у своїй історії – історії України і своєї власної. Ми традиційно згадуємо головні події року, що минає. Чим запам’ятався 2014 рік? Що доброго й корисного зробили ми? Яким він був для рідної Вітчизни та нашої Альма-матер?

 

На жаль, доводиться констатувати, що минулий рік став найважчим, найдраматичнішим у новітній історії незалежної України. Підступна і зрадницька російська анексія Криму, виснажлива й кривава бойня на Сході України, розв’язана проросійськими сепаратистами та зовнішнім агресором, забрала життя тисяч українських людей. Глибока економічна криза болюче вдарила по добробуту всіх українців.

Проте маємо й цілу низку позитивних фактів і обнадійливих новин. Україна підписала угоду про асоційоване членство в Євросоюзі. Парламент днями ухвалив рішення про зняття позаблокового статусу України.

Сьогодні ми захищаємо свій доленосний вибір – стати повноправним членом європейської сім’ї народів. Тому, як ніколи раніше, перед кожним постає нагальне завдання допомогти своїй Батьківщині здолати ворога, конкретними справами зміцнити її суверенітет, територіальну цілісність та незалежність.

Розпочав діяти новий Закон України «Про вищу освіту», який накреслив широкі перспективи розвитку вітчизняної академічної школи.

Цього року Львівська політехніка відзначила 170-річний ювілей. Ми успішно реалізуємо цільову програму підняття рівня своєї навчально-виховної діяльності, розгортаємо широкий спектр науково-дослідних та конструкторських робіт, переважна більшість яких практично доведена до серійного виробництва. Плідні пошуки наших науковців увінчалися торік низкою високих державних нагород і відзнак.

Щораз більшої предметності й результативності набувають міжнародні контакти Львівської політехніки, завдяки чому підписано цілу низку взаємовигідних угод із зарубіжними університетами щодо обміну студентами, розвитку та поглиблення спільної науково-дослідницької роботи тощо. За результатами авторитетних рейтингових агентств Львівська політехніка постійно перебуває у чільній п’ятірці найкращих українських університетів.

Яскравим прикладом високого патріотизму стала активна участь студентів та викладачів нашого університету у Революції Гідності. Саме вона поклала початок історичним перетворенням у нашій державі. Завдяки цьому ми отримали цілком нову країну, всі ми піднялися на принципово новий щабель громадянської зрілості, зробили рішучий крок до утвердження у нашому суспільстві принципів громадянського суспільства.

Озираючись на пройдений шлях, можемо впевнено сказати, що минулий рік ми прожили недарма. Незважаючи на нинішні драматичні обставини, ми стали сильнішими! І ця добра та тверда сила торує наш подальший шлях.

Наступний 2015 рік буде, без сумніву, дуже непростим. Він багато в чому визначальний щодо руху України обраним вектором європейського цивілізаційного розвитку. Перед усіма нами нині постає надзвичайно відповідальне завдання якомога глибше і всебічно проаналізувати пройдений країною шлях та на цій підставі дати системний і обґрунтований прогноз руху вперед. І тут роль вітчизняних науково-освітніх закладів, українських вчених важко переоцінити.

Дивись вперед з надією, назад – із вдячністю, вгору – з вірою, а довкола – з любов’ю! Саме таке лаконічне Новорічне та Різдвяне побажання хочу висловити всім львівським політехнікам.

Бажаю, щоб у наступному році Віра, Надія і Любов проросли у вашому житті глибоким корінням. Нехай щастя близького, довірчого спілкування живить ваше єство і відкриває нові можливості для його очищення та духовного наповнення!

І нехай ці свята – вісники оновлення, сповнення нових мрій та сподівань – принесуть вашим родинам мир, добро, злагоду і достаток!

З Новим 2015 роком, шановні львівські політехніки!

Христос рождається! Славімо Його!

Ректор 
Національного університету «Львівська політехніка», 
голова Ради ректорів Львівщини
професор Юрій Бобало

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь