Міжнародний день сліпих та Всесвітній день добра
Всесвітня організація охорони здоров’я призначила на 13 листопада. У цей день в 1745 році народився Валентин Гаюї — французький педагог, який заснував цілий ряд шкіл та підприємств для сліпих людей у Парижі та Санкт-Петербурзі. Він став першою людиною, яка створила подібні установи, оскільки до 18 століття в світі не було жодної школи для сліпих. Але він зробив їх навчання можливим завдяки спеціально придуманому рельєфно-лінійному шрифту.
Свою першу школу для сліпих людей він відкрив на особисті кошти. Уряд Франції не надавав йому допомоги в цьому. Крім того, Гаюї сам займався навчанням сліпих безпритульних. Він створив для них спеціальні підручники, глобуси, карти, які дозволяли дітям пізнавати науку.
Пізніше Валентин Гаюї відкрив свою друкарню. Відчуваючи серйозні матеріальні труднощі, він все одно займався друком книг для сліпих. У 1803 році москальський імператор Олександр I запросив його на відкриття навчально-виховного закладу для сліпих у Санкт-Петербург. Зараз це свято відзначають також і тут, адже саме Петербург став першим містом, в якому з’явилася подібна установа.
Кожна людина хоче, щоб в її житті були добрі, чуйні друзі, зігріваючі серце слова і вчинки, завдяки яким раділа душа. Щороку 13 листопада відзначається Всесвітній день добра.
Дане свято з’явилося в 1998 році в Токіо, коли країни, переважно тихоокеанського регіону, та Англія, яка доєдналася до них, вперше провели симпозіум під назвою «Всесвітній рух за добро». Пізніше до них приєдналися й інші держави. Всесвітній день добра – це свято дії.
Спеціально для цього дня французький художник ОРЕЛЬ (Aurele) створив символ – відкрите серце. Про це інформує УНІАН. У деяких країнах на це свято прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти.
Незалежно від того, скільки людині років, де вона живе і яка в неї професія, вона може зробити добро: побачити позитивне в складній ситуації, щоб надихнути інших; прислухатися до друзів і сім’ї; поділитися часом, енергією і засобами, щоб допомогти світу, в якому він живе, стати краще.
Дослідження показали, що люди, які постійно здійснюють добрі, хороші вчинки, відчувають себе щасливіше, рідко хворіють і довго живуть. А ті, хто не приховує своїх почуттів, висловлює подяку і ніжність, менше страждають депресією, є оптимістами, позитивно дивляться в завтрашній день і вважають своє життя гармонійним і щасливим.
Більше того, добрі люди менше хворіють і довше живуть, стверджують вчені Мічиганського університету (США). Дослідники спостерігали протягом п’яти років понад 400 літніх подружніх пар. Партнери, що виявляли увагу й турботу одне до одного, хворіли вдвічі рідше.
Учені також відзначили, що чуйні люди живуть в середньому на дев’ять років довше, ймовірно, завдяки тому, що у них кращий імунітет і здоровіше серце: коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів, і розширюються судини.
Інший “побічний ефект” доброти – вироблення “гормонів задоволення”. Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, відомих як прекрасне природне знеболювальне. Крім того, ендорфіни мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Виявляючи чуйність, ми відчуваємо фізичне полегшення, почуваємо себе менш самотньо, оточення викликає у нас менше неприязні. Нарешті, чуйність супроводжується душевним піднесенням, яке межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює наш настрій.
Викладач англійської мови Хмеляр Т.М.
Людина в світ приходить для ДОБРА! Будьмо добрішими коли це можливо, а це можливо завжди!!!