Міністерство освіти і науки України оприлюднило Умови прийому до ВНЗ у 2015–2016 навчальному році

Відповідно до цих умов, ВНЗ повинні до 1 грудня цього року розробити і затвердити на засіданнях вчених рад свої правила прийому. Відтепер не буде необхідності погоджувати їх із міністерством.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Національного університету «Львівська політехніка» Олега Давидчака, Міністерство освіти і науки України дослухалося до пропозицій, які впродовж кількох років надходили від українських ВНЗ. Відтепер буде лише одна «хвиля» зарахувань, а не три, як раніше. Змінилися й терміни вступної кампанії. Прийом документів передбачено проводити з 10 липня до 30 серпня.

 

Самі ВНЗ нині будуть визначати перелік предметів для зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), необхідних для зарахування на той чи інший напрям підготовки. Як і раніше, абітурієнт може подавати заяви у три ВНЗ і на п’ять напрямів. Але у заявах він повинен визначити пріоритетність вступу до тих чи інших ВНЗ і за окремими напрямами.

Ще одним нововведенням наступної вступної кампанії стане те, що ВНЗ для кожного з предметів, що їх абітурієнт повинен здавати під час ЗНО, повинні встановити відповідний коефіцієнт – від 0,2 до 0,5. Цей показник залежатиме від пріоритетності предмету на тому чи іншому напрямі. Загальна сума коефіцієнтів з трьох предметів має становити 0,9.

Відбулися зміни і щодо розподілу державного замовлення. Його умовно поділять на дві частини. 80 відсотків державних місць розподілять по ВНЗ до початку вступної кампанії, а 20 – після 1 серпня, тобто останнього дня прийому документів. За ці 20 відсотків вищі навчальні заклади повинні позмагатися. Більше місць дістанеться тим, до яких вступають абітурієнти з вищими балами із ЗНО.

Джерело: НУ “Львівська політехніка”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь