ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – 2017

18 травня – Всеукраїнський День вишиванки. ВСП Золочівський коледж НУ Львівська політехніка також не залишився осторонь проблеми відродження та розвитку національних традицій.
Студенти та викладачі прийшли «на роботу, як на свято» – всі у вишитих сорочках! Наскільки приємно бачити дружній колектив у прекрасному одязі, що опирається на тисячолітню мудрість та історію українського народу!

Вишивка – одна з давніх найбільш розповсюджених видів народного декоративно-прикладного мистецтва. Вона виникла дуже давно і передавалася від покоління до покоління. Нині вишивкою займаються по всій території України. Найбільше вишиваних виробів виготовляють у домашніх умовах.
Основна функція вишивки – оздоблення одягу і тканин для обладнання житла. Упродовж віків у кожному регіоні України вироблялися своєрідні прийоми вишивки. Навіть у межах сусідніх сіл існують місцеві варіанти. Наші предки оздоблювали жіночі головні убори – перемітки, очіпки, хустки, чоловічі шапки; плечовий одяг – жіночі та чоловічі сорочки; верхній одяг – кожухи, безрукавки, свити. Найбільше уваги приділялося оздобленню чоловічих і жіночих сорочок. Основна частина декору припадала на рукав. Допоміжну роль відігравали узори на горловині, пазусі, манжетах.

Матеріалом – основою для вишивання здавна служила домоткана вовняна, льняна та конопляна тканина. Згодом її замінили фабричного виробництва тканини – батист, китайка, кумач, плюш, шовк.

На Гуцульщині вишивки вирізняються різноманітністю композиційного вирішення – геометричних та рослинних мотивів із багатством колориту. Кольорова гама базується на поєднанні яскравих контрастних барв – чорної, червоної, вишневої, померанчевої, жовтої, синьої, зеленої та фіолетової кольорів. Техніки вишивки – «низка», «хрестик», «стебнівка», «кіска», «поверхниця», «обмітка».

Основною відмінністю буковинського одягу є те, що вишивка зроблена дрібними кораликами, бісером, лелітками; білим і жовтим шовком, золотою і срібною нитками тощо. Але одяг гірських районів Буковини дуже подібний до одягу інших регіонів Карпат.

На перервах між заняттями студенти фотографувалися та обмінювалися думками і досвідом стосовно вишиванок. Усі отримали величезне естетичне та духовне задоволення від проведених заходів.

У флешмобі побудови живого тризуба взяли участь студенти перших курсів.

Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції . Вишита сорочка – генетичний код українського народу!

Викладач англійської мови Хмеляр Т.М.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь