Cтуденти Золочівського коледжу відвідали виставку картин відомих митців Золочівщини
21 жовтня 2016 року у Золочівській районній бібліотеці ім. І. Франка з нагоди 160-ліття від дня народження Івана Франка та 100-ліття від дня його смерті, до 205-річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича розпочалися ЗОЛОЧІВСЬКІ ФЕСТИНИ “НАШІ”.
Відкрила захід заступник керівника апарату – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Золочівської райдержадміністрації Ольга Боса.
«Вельмишановне товариство, дорогі друзі і прихильники високого і прекрасного мистецтва. Ми вітаємо Вас у рамках фестивалю «Наші». Наші, щось таке дуже приязне, родинне і таке дуже близьке. Можливо навіть не за генетичним кодом, але за якоюсь такою невидимою субстанцією, яка називається душею. А ця душа, своєю чергою, має хист і вміє творити високе мистецтво. Сьогодні ми розпочинаємо ці золочівські фестони «Наші» із цих достойних трьох митців, а це – Михайло Голютяк, Володимир Дідула та Леся Скішляк. Це справжні особистості, які творять мистецтво не в контексті Золочева, а в контексті України і світу. Тому що полотна і роботи наших митців є в колекціях не тільки українців, але й за кордоном, ними пишаються і милуються», – сказала Ольга Боса.
Зустрітися з громадськістю прийшли відомі НАШІ художники – це Михайло Голютяк, член національної спілки художників України; Володимир Дідула, член національної спілки журналістів та письменників України та самобутня золочівська майстриня Леся Скишляк, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під час зустрічі митці розповідали про своїх вчителів, наставників, перші спогади про перші роботи, навчання.
Багато запитань золочівської молоді було до Лесі Скишляк, адже її роботи – це не тільки реальне переплетіння глиняних стрічок і косиць, але й переплетіння мистецьких історичних епох: в творах поєднуються диспропорції язичництва, пластичність античності, загадковість та витонченість європейського середньовіччя, українська етнографія. В роботах багато християнської символіки: риби, хрести, янголи, виноградна лоза. Сплетінням матеріалу майстриня закомпоновує в керамічну форму філософську думку, християнську легенду, народну пісню. Це чудернацьке переплетення мистецьких стилів в поєднанні з авторською технікою виконання справляє на глядача дивовижне враження.
Cтуденти Золочівського коледжу групи ЕП-3 з викладачем англійської мови Тетяною Михайлівною відвідали виставку картин відомих митців Золочівщини : Михайла Голотяка, Володимира Дідули і Лесі Скишляк.. Модератором дійства була адміністратор бібліотеки Ольга Кіс. По завершенні дійства студенти коледжу задавали різні питання нашим художникам.
А саме:
1)Ваше перше усвідомлення потреби малювати і ліпити? – Пролунало від пані Олі
“Я пригадую собі як в школу не ходив ще.” – почав говорити пан Володимир, – “І дядько Роман привіз мені книжку Івана Франка ” ЯК СИНИЦЯ ХОТІЛА МОРЕ ЗАПАЛИТИ”. і так хотілося мені намалювати цю синицю. Також коли я пішов в школу малювання стало улюбленим уроком. Я малював усе : стінні газети, плакати, часом навіть звільняли з уроків. Але серйозно я почав тим займатися в університеті.”
2)Кого ви вважаєте своїм кумиром?
Першим почав говорити пан Михайло -:” В мене їх дуже багато. Зараз Криволап, Мурашко, Зарецький. Я відстежую творчість багатьох художників, Які жили, відійшли, ще живуть. Колись навіть я заздрив їм, але “білою заздрістю”. І з того часу мистецтво перетворилося на наркотик, пристрасть.
3) Чи є хтось з ваших рідних хто успадкував ваші таланти малярства.
Пані Леся відповіла ось так :” Сестра Галина займається, а от син Максим також має талант, але не користується цим!”.
” А в мене дружина художник “- сказав пан Михайло, -” Діти ні, діти – це вже занадто. Я відкриваю внукові цей світ мистецтва. Не уявляю собі, що є такі люди яким було б це не цікаво”.
4) Чи є в вас легковажне хобі?
” Я люблю гриби збирати в лісі, подорожувати, н велосипеді їздити, і дуже люблю солодке”. – відповіла пані Леся
“А от я почав збирати дитячі модельки авто і літаки. Це мене зацікавило, ніколи не думав, що це так цікаво. Також можу сказати, що моє хобі – це цінувати час,ну якщо можна назвати це хобі”.
5) Про що ви мрієте цьому світі?
Пан Михайло – “Про мир ,спокій,наші прості речі,які потрібні для нормального життя”.
Пан Володимир – “насамперед щоб в нас запанував мир,тоді мистецтво буде більше поширюватись”.
Пані Леся – ” Я мрію, щоб був лад ,гармонія ,щоб зверху помінялось,знизу не починає,так і живем”.
Можна зробити такий висновок , що це справді митці вищого класу. Навіть у Ющенка присутні роботи нашої Лесі Скишляк. Студенти дуже вдячні Тетяні Михайлівні , що привела на виставку. Адже кожний з нас мав змогу дізнатися більше про мистецтво, поговорити з художниками, роздивитися їхні роботи.
“Скажу чесно я не захоплююсь малюванням, але побувашви на виставці і побачивши картини я була в захваті..Із задоволенням слухала кожного митця, їх історію як вони почали творити свої шедеври..Найбільше сподобались картини Дідули. Саме дивлячись на його пейзажі, я відчуваю якесь тепло і уявляю себе там” – із захопленням казала Лілія Грицай.
Марія Бригідер,студентка групи ЕП-3