9 хитрих головоломок, які часто задають на співбесідах у різних компаніях

9 хитрих головоломок, які часто задають на співбесідах у різних компаніях1. Про любителя кави

У ресторані один з відвідувачів поскаржився офіціантові, що у нього в каві плаває муха. Офіціант забрав чашку і пообіцяв принести іншу. Він повернувся через кілька миттєвостей. Відвідувач спробував каву і сказав, що це та ж кава, з якої дістали муху.

Питання: Як він дізнався про це?

2. Про бікфордів шнур

Відомо, що бікфордів шнур горить нерівномірно, але згорає рівно за 1 хвилину.

Питання: Чи можна за допомогою двох таких шнурів відміряти рівно 45 секунд? Як? Прохання дотримуватися техніки безпекиПідморгує.

3. Про ноги коня

Один допитливий дослідник встановив, що протягом робочого дня дві ноги його коня пройшли 18 км, тоді як дві інші ноги – 19 км.

Питання: Чи може таке бути?

4. Про Петра в лікарні

Петро провів три дні в лікарні. Він не був хворий і не отримав травму, але під час виписки його довелося нести.

Питання: Чому?

5. Про яйця

Ви тримаєте в руках два звичайних курячих яйця. Одне яйце Ви тримаєте нерухомо в руці, а іншим – з розмаху вдаряєте по першому. Удар відбувається в одну й ту ж частину кожного яйця, наприклад, в “найгострішу” їх частину.

Питання: яке яйце трісне? Те, яке було нерухоме, чи те, яким ударили?

6. Про Котигорошка і Змія Горинича

У Змія Горинича 3 голови і 3 хвоста. Одним ударом чарівного меча Котигорошко може відрубати одну або дві голови, або ж один або два хвости. Якщо він відрубає один хвіст, то виростуть 2 нових. Якщо він відрубає 2 хвости, то відросте 1 голова. Якщо відрубати одну голову, то виросте одна нова голова. Лише в тому випадку, коли відрубати дві голови, то нічого не виросте. Змій гине тільки в тому випадку, якщо у нього не залишається жодної голови і жодного хвоста, причому в цей момент у нього нічого не повинно відростати.

Питання: Чи може Котигорошко перемогти, якщо у чарівного меча є заряд лише на дев’ять ударів?

7. Про чоботи

Швець зробив чоботи і сказав підмайстрові продати їх за 25 доларів. До підмайстра на ринку підійшло двоє інвалідів (у одного немає лівої ноги, в іншого – правої), і він продав їм по чоботу за 12,50 відповідно. Повертається, віддає гроші шевцю і розповідає, як вдало продав … А швець відповідає: “ну що ж ти, інвалідам треба було зробити знижку. Тримай 5 доларів, розшукай їх і поверни по 2,50”. А підмайстер вирішив віддати інвалідам тільки по 1 долару, а інші три долари пропив. Знайшов інвалідів і віддав кожному по долару. Вийшло, що чоботи обійшлися інвалідам по 11,50. Таким чином, 11,50 +11,50 = 23 і ще 3 долари пропиті. Разом: 26 доларів, а було 25.

Питання: Звідки зайвий долар?

8. Про чистку взуття

У Туреччині багато чистильників взуття пропонують перехожим свої послуги абсолютно безкоштовно. Однак ті, якщо вирішують скористатися їх пропозицією, самі платять їм гроші.

Питання: Чому?

9. Про швидку мобілізацію

Гальські жерці знайшли безвідмовний спосіб швидкої мобілізації воїнів в разі війни. Для цього вони приносили в жертву тільки одну людину.

Питання:  Кого?

 

Відповіді:

1. Про любителя кави
    
Він вже додав цукор в ту чашку, де була муха, і, спробувавши каву, зрозумів, що це та ж чашка.
    
2. Про бікфордів шнур
    
Підпалимо один з шнурів з обох кінців і одночасно другий – з одного кінця. Перший шнур згорить через 30 секунд; в цей момент підпалимо другий шнур з другого кінця.
    
3. Про ноги коня
    
Кінь ходив по колу.
    
4. Про Петра в лікарні
    
Він тільки що народився в цій лікарні.
    
5. Про яйця.
    
Яйця мають однакові шанси постраждати! Не має значення, яке рухалося, а яке було нерухоме.
    
6. Про Котигорошка та Змія Горинича
    
Може. Спочатку потрібно відрубати 3 рази по одному хвосту, потім 3 рази по два хвости, і нарешті 3 рази по дві голови.
    
7. Про чоботи
    
3 долари, пропитих підмайстром, вже входять в 23 долари, заплачених інвалідами за чоботи. Тому їх не можна додавати, як це зроблено в умовах завдання.
Швець отримав за чоботи 25 долари, потім 5 доларів велів віддати інвалідам. Значить у шевця залишилося 20 доларів. Отже,  інваліди, отримавши назад по долару, заплатили за чоботи 23 долари, з яких 20 доларів дісталося шевцю, а 3 долари пропив підмайстер. Ніяких «зайвих» грошей в угоді не виникло.
    
8. Про чистку взуття
    
Вони чистять безкоштовно один черевик, і щоб не виглядати дурнем в одному начищеному черевику, перехожий змушений платити за чистку другого.
    
9. Про швидку мобілізацію
    
Того, хто прийшов останнім.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь