Новини освіти

Як вивчити англійську мову самостійно

Якщо ви задалися таким питанням, значить, усвідомили необхідність вивчення мови. Наступне, що потрібно зробити – взяти на себе відповідальність за процес і результати навчання. Існує безліч корисних прийомів і інструментів, щоб вивчити англійську. Вони дійсно працюють, якщо докладати зусиль, пише Business Language.

Початкова точка у вивченні англійської – визначення рівня володіння мовою. Для цього існують різні види тестування. Наприклад, безкоштовне онлайн-тестування від Кембриджа: на знання основ англійської мови, для дітей шкільного віку, на знання ділової англійської. Також можна пройти тестування від «Business Language» https://www.english.kh.ua/ukr/tests.

Крім визначення загального рівня володіння мовою має сенс з’ясувати рівень володіння чотирма основними навичками: говоріння, читання, розуміння на слух, письмо. Задайте собі кілька питань: що дається найкраще, який навик хотілося б поліпшити. Можна намалювати колесо балансу цих чотирьох навичок, щоб по кожному з них візуалізувати співвідношення між поточним і бажаним рівнями.

Формуємо мету

Вивчити англійську – дуже розмита, а тому це не найкраща мета. Для того, щоб досягти відчутного результату і не втратити мотивацію, варто конкретизувати власні устремління і визначити реальні терміни досягнення мети. Якщо мова потрібна для роботи, то сформулюйте, чого саме потрібно домогтися – проводити презентації, писати листи чи проходити інтерв’ю англійською мовою. Якщо мова потрібна для подорожей, то поставте мету комфортно почувати себе за кордоном: забронювати столик в ресторані, готель або екскурсію без перекладача, добре розуміти гіда, мати можливість торгуватися на ринку. Хочете краще розуміти тексти англійською? Задайтесь метою прочитати і зрозуміти комікс, улюблену книгу або наукову статтю. Приклад чіткої і легко вимірюваної мети – добре здати іспит з англійської мови.

Англійська мова
Англійська мова

 

Як побудувати програму дій?

Для розуміння азів можна почати з навчального відео. Для початку рекомендовано переглянути різні відео про вивчення іноземних мов.

На початкових етапах також допоможуть мобільні додатки. Однак більшість з них дозволить «прокачати» в основному словниковий запас і в меншій мірі допоможуть у всебічному розвитку мовних навичок.

Вибудувати програму навчання допоможе консультація з викладачем. Він часом незамінний у вивченні мови: вибудовуванні системного підходу і розумінні тонкощів і нюансів. Сьогодні існують різні онлайн-формати, що дозволяють спілкуватися з наставником віддалено: відеокурси, вебінари, навчання за допомогою Skype.

Тим, хто вже досяг середнього рівня володіння англійською, допоможуть сервіси для спілкування з іноземцями з метою вивчення мов (наприклад, italki) або розмовні клуби. Останні, як правило, мають свої групи в соціальних мережах. Спробуйте пошукати їх, наприклад, в Facebook за запитом language exchange.

 

Правила та граматика

Багато людей роками вивчають англійську мову в школі і в університеті, самостійно і з репетиторами, але так і не починають говорити.

Причина в освітньому підході, коли приділяється більше уваги письму та граматиці, ніж навичкам аудіювання та розмовної практиці. Мова – це, перш за все, інструмент спілкування, тому, починаючи вивчення, не варто заглиблюватися в теорію. Починайте відразу розмовляти, нехай і не ідеально. Звичайно, граматична база повинна бути. Але краще відпрацювати кожну конструкцію до автоматизму на практиці, ніж довго і болісно підбирати правильну форму допоміжного дієслова в кожному окремому випадку. Природність в застосуванні мови можуть дати тільки практичні навички. Тому говорите і не бійтеся помилитися. Носії мови в будь-якому випадку зрозуміють, як і ми розуміємо ламану українську мову іноземців.

 

Новини

Іноземці часто зізнаються, що не розуміють слова, що зустрічаються в класичній англомовній літературі. А викладачі, які є носіями мови, дивуються, навіщо їх україномовні студенти обирають Шекспіра в оригіналі, як інструмент вивчення англійської. Мова постійно змінюється, якісь слова йдуть з живої мови і залишаються тільки в історії і книгах. Тому необхідно постійно поповнювати словниковий запас сучасною лексикою. Як її дізнатися? Дивитися і читати новини в оригінальних англомовних джерелах.

Рекомендуємо новини BBC. Відмінний ресурс для вивчення «британської англійської». А для прокачування «американської англійської» можна порадити VOA News.

ВВС News

Фільми і серіали

Перегляд фільмів і серіалів на англійській мові – спосіб, що дозволяє поєднувати приємне з корисним. Початківцям варто дивитися легкі фільми без своєрідної лексики. Ідеально – почати з улюбленого фільму, який неодноразово бачили рідною мовою. Можна подивитися його кілька разів і англійською: в перший раз з перекладеними субтитрами, в другій – з англійськими, а в третій – зовсім без них. На більш просунутих рівнях знання мови радимо дивитися фільми англійською без субтитрів, щоб вдосконалювати навики розуміння на слух.

Вибирайте фільми і серіали, грунтуючись на улюблених жанрах і тематиках, щоб дивитися і одночасно вчитися із задоволенням.

 

Що робити, якщо немає прогресу?

Ще раз оцінити, наскільки досяжна мета у вивченні мови. Якщо поки вона важкореалізована, розбийте її на підцілі. Це дозволить частіше фіксувати результати.

Спробуйте змінити формат навчання. Відмовтеся від того, що не приносить результату. Знайдіть нові варіанти. Можна слухати аудіокниги, дивитися відео на цікаві теми, вести щоденник, розписуючи англійською плани на тиждень, місяць, рік.

Автор

Залишити відповідь