Новини освіти

Як привчити дитину ходити до приватного дитячого садка?

Коли приходить пора віддавати дитину в сад — практично всі батьки стикаються з однією проблемою: «Дитина вередує і не хоче сама залишатися в саду». Кожне нове відвідування — годинник умовлянь, сльози та істерики. На тлі цього є невелика частина діток, які з усмішкою прощаються з батьками та йдуть грати. Чому така різниця? Все просто – діти підготовлені до того, що до вечора вони будуть без батьків і можуть грати, відпочивати та спілкуватися з однолітками. Це не дар, а можливість для кожного. Тому давайте розбиратися, як прищепити дитині інтерес до перебування в саду.

Підготовка до садка

Психологи рекомендують почати готувати дитину до таких змін на два місяці. Можна і за одну чи половину, але тільки в тому випадку, якщо малюк легко навчається та адаптується до нових обставин. А якщо ні, то ви можете не встигнути закінчити заплановану «місію» до дня «Х».

Почніть з побудови режиму

Усі дитячі садки працюють за садковим режимом. Єдине, приватний дитсадок дає дитині більше можливостей для розвитку та реалізації за рахунок наявності великого вибору гуртків: теніс, кінна їзда, футбол, плавання, гольф, ліплення, малювання та багато іншого. Тому важливо заздалегідь привчити дитину жити за графіком:

  • прокидатися і лягати в конкретний час, не забуваючи про денний сон;

  • є певну кількість разів, розмежовуючи перекушування та повноцінні прийоми їжі;

  • грати і гуляти на вулиці у відведений годинник, а в інший час навчатися.

Це допоможе дитині звикнути до саду, де є режим дня. Всі вихованці слідують йому, щоб час проходив приємно та з користю. Якщо вдома можуть бути поблажки — у саду їх немає, бо малюк перебуває у колективі.

Дайте зрозуміти, що садок – добре

Розповідайте малюку про приємні спогади з особистого досвіду, коли ви були маленькими і ходили в садок. Дайте зрозуміти, що у такому місці йому не буде погано, а навпаки цікаво та пізнавально. Завдяки цьому дитина краще сприйме нове середовище, як і зможе зрозуміти, що до чого.

Навчіть самостійності

Великим плюсом для дитини буде самостійність. Справа в тому, що за групою закріплений один вихователь, який має приділити час кільком дітям. Бувають ситуації, коли він зайнятий і не може відразу допомогти дитині. Це може закінчитися істерикою чи конфузом, тому важливо привчити своє дитя до самостійності. Він повинен вміти самостійно роздягатися, одягатися, їсти, пити та обслуговувати себе. Як і вміти просити допомоги.

Завдяки цим правилам ви зможете привчити дитину ходити до дитсадка, без скандалів і капризів. Він не зациклюватиметься на поганому, а використовується час для своїх дитячих витівок та ігор.

Залишити відповідь