Відкрите заняття з хімії на тему «Оксигеновмісні органічні речовини. (Хімія і життя)».
У природі міститься більше 20 млн. органічних речовин, більшість з них утворена двома елементами – вуглецем і воднем. Проте, відомо багато речовин, до складу яких поряд з цими елементами входить Оксиген. Особлива актуальність оксигеновмісних речовин пов’язана з великим застосуванням у різних галузях господарства і промисловості: медицині, парфумерії, фармації, тощо.
З метою розширення знань студентів про цей клас речовин 18 березня 2015 р. у групі КД1 відбулось відкрите заняття з хімії на тему «Оксигеновмісні органічні речовини. (Хімія і життя)». Студенти (Семеряк О., Болюбаш Р., Болюбаш Р., Капітанець Н., Воськало Е., Руда О., Захарків І.) підготували цікаві доповіді про найпоширеніших представників оксигеновмісних органічних речовин.
Присутні на занятті гості дізнались, що спирти є досить поширеними сполуками у природі і виконують в живих організмах різноманітні функції, крім того їх використовують у медицині та для покращення властивостей пального. Ще більш поширеними сполуками є похідні спиртів, серед яких перш за все слід відзначити складні ефіри. Нижчі спирти та їх ефіри часто обумовлюють запах рослин і входять до складу так званих ефірних масел. Вищі спирти та їх ефіри входять до складу жирів, бджолиного воску, тощо. У рослинах досить поширеними є різноманітні похідні фенолів, наприклад, евгенол, юглон і багато інших. Значна кількість похідних фенолів використовується рослинами і деякими комахами (наприклад, жуком-бомбардиром) як засіб міжвидової конкуренції.
{AG}stories/foto-14-15/kd-1{/AG}