Тунель кохання – версії виникнення
Розташований романтичний Тунель кохання в селищі міського типу Клевань, за 24 кілометри від Рівного. Селище розташувалося на річці Стубла. Воно дуже старе та згадується в літописах іще 1113 року.
Тим, хто захоплюється українським краєзнавством, буде цікаво побачити руїни Клеванського замку 1475 року та костел Благовіщення із дзвіницею 1630 року. Також варто завітати в церкву Різдва Христового 1777 року.
Насправді історія цього місця досить туманна, а це, як розумієте, чудовий ґрунт для виникнення різноманітних легенд.
Усі вони зводяться до одного: жили-були такі собі Ромео та Джульєтта місцевого розливу, кохання їхнє закінчилося трагедією, і так далі, й тому подібне. На місці, де загинула українська Джульєтта, й виник тунель кохання.
Проте є прозаїчна версія, більше схожа на правду. Вона стверджує, що тунель кохання – це лише відрізок занедбаної залізниці, що веде до Оржівського деревообробного комбінату.
Після того, як працівники перестали активно користуватися колією і, відповідно, підрізати гілки дерев, вона дуже густо заросла рослинністю.
Гілки переплелися, утворивши стіни та стелю, мальовничо і охайно сформувавшись у справжній тунель.
Селище Клевань пов’язане з іменами багатьох відомих людей: художник Хасевич, письменники Ростислав Солоневський та Володимир Ящук, діячі Богдан Хмельницький і Василь Червоній.
Джерело: http://travel.tochka.net/, http://travel.tochka.net/ua/7254-tonnel-lyubvi-v-rovno-romantika-made-in-ukraine/