Студенти та викладачі Золочівського коледжу підкорили Говерлу
Як всім відомо, кожного року студенти і викладачі Золочівського коледжу подорожують у різні куточки України. 26-27 вересня 2015 року здійснено поїздку на Говерлу. Програмісти нашого коледжу разом з викладачами вирішили підкорити найвищу вершину України.
Справжньою природною прикрасою, як Українських Карпат, так і всієї України, є високогірний хребет Чорногора, у складі якого знаходится найвища точка України – гора Говерла (2061 м). У перекладі з мадярського ця назва означає “сніжна гора”. Вершина її насправді сніжна. Та й погода тут часто змінюється: сніг на Говерлі серед літа – не дивина. Гора має правильну конусоподібну форму, в основному вона вкрита альпійськими луками й чагарниками, подекуди зустрічаються кам’яні осипи. З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет, що простирається звідси на південний схід. Комбінація зелених і синіх відтінків віддалених карпатських хребтів залишатимуть в пам’яті студентів і викладачів Золочівського коледжу, що побували на Говерлі, незабутнє враження. Звідси добре видно безліч гірських селищ, струмочків, озер, а також стежок, що губляться в лісистих схилах.
Існує кілька маршрутів сходження на гору, причому вони значно відрізняються за складністю. Маршрути незначно відрізняються за протяжністю, їхня довжина складається від 10 до 16 кілометрів, а висота підйому – від 1150 до 1350 метрів. Ми вибрали “зелений” маршрут, так званий “маршрут для чайників”. Для першого підняття на Говерлу це є найоптимальніший варіант. Оскільки це не так легко, як здається з першого погляду. Але який би маршрут не був, необхідно враховувати, що сходження на Говерлу вимагає хорошої фізичної підготовки, адже йти вгору доведеться багато кілометрів. Ми піднялися на Говерлу приблизно через 3 години.
Не зважаючи на складність підйому і несприятливі погодні умови, ми таки піднялися на Говерлу і ще встигли відвідати такі місця, як Яремче та Галич. Яремче — низькогірний курорт, розташований в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі Пруту. Га́лич — місто, колишній центр Галицько-Волинського князівства — наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях, перша згадка про який відноситься згідно з угорською хронікою XIII ст. до 898 року. Назва міста дала назву регіону«Галичина».
Ця подорож була незабутньою для кожного з нас. Тому з нетерпінням чекаємо наступних поїздок.