Новини освіти

Що написати в резюме?

Хочеш швидко знайти роботу? Тоді ти обов’язково повинен знати для чого потрібне резюме, та вміти правильно його складати. Отже, що таке резюме? Це документ, свого роду коротка автобіографія, в якій описуються професійні здібності, знання та вміння, передній досвід роботи, а також певні особисті риси характеру кандидата на роботу. Тільки правильно складене резюме може гарантувати вам майже зі 90% гарантією, що вас запросять на співбесіду.

Обов’язкові пункти резюме

Згідно з рекомендаціями pozovna.in.ua у правильному резюме обов’язково має бути наступна інформація:

  • ПІБ та контакти. Прізвище, ім’я та по батькові кандидата, а також його контактні дані (місто, електронна пошта, номери телефонів), за якими з ним можна буде зв’язатися.
  • Ціль. У пункті «ціль» вказується посада, на яку претендує кандидат. Якщо цих посад декілька, для кожної з них бажано складати окреме резюме.
  • Освіта. В хронологічному порядку перераховуються всі навчальні заклади, в яких ви навчалися. Починати список слід з останнього місця навчання, а закінчувати першим. У списку має бути вказана повна назва кожного з навчальних закладів, їх місце знаходження (мається на увазі місто), період навчання (дата вступу та дата закінчення навчання), а також факультет та отриману спеціальність. Якщо окрім школи ви ніде більше не навчалися, вкажіть школу, та те що профільна освіта у вас відсутня.
  • Досвід роботи. Мабуть один з найголовніших пунктів. Він так само як і попередній, заповнюється в хронологічному порядку. Вкажіть точні дати від початку роботи до вашого звільнення, посади, які ви займали за цей період, описати свої службові обов’язки, досягнення на займаній посаді, та якщо є нагороди.
  • Професійні навички. Найголовніший пункт резюме. Кандидат має розповісти про свої знання, досвід та навички, якими він володіє. Від рекламуйте себе перед роботодавцем, як спеціаліста.
  • Додаткова інформація. Як правило, в цій частині перераховують свої особисті якості, описують чим цікавляться, вказують хобі, відзначають громадську діяльність, володіння іноземними мовами та інше.

Головні правила складання резюме

Щоб правильно скласти грамотне резюме, ознайомтесь з наведеним нижче прикладом. Зверніть увагу на його структуру та не допускайте розповсюджених помилок:

  • Резюме кандидата не повинно займати більше 1 максиму 2 формату А4. Стислість – одне з головних правил! Ознайомлюючись з вашим резюме, рекрутер обов’язково зверне увагу на ваше вміння коротко викладати основну інформацію.
  • Резюме слід складати державною мовою країни в якій ви працевлаштовуєтесь (якщо іншого не вимагає посада). Документ не повинен містити граматичних, пунктуаційних і стилістичних помилок.
  • При проходженні співбесіди при вас має бути декілька роздрукованих екземплярів вашого резюме. Воно має бути написано 12 шрифтом та роздруковане на принтері. Не слід писати резюме від руки!
  • Текст резюме має бути надрукований лише з однієї сторони аркуша. Якщо ваше резюме не вміщається в межах однієї сторінки, роздруковувати іншу частину потрібно на іншому аркуші.

Якщо ви відправите роботодавцю резюме підготовлене в точній відповідності з викладеними вище правилами, чекайте запрошення на співбесіду!

Автор

Залишити відповідь