Розвиваючі конструктори для дітей – в чому їх користь?
Серед різноманіття іграшок конструктори займають одне з перших місць за популярністю. По суті, це набір деталей, котрі потрібно зібрати в одне ціле, щоб створити якусь фігуру чи об’єкт. При цьому потрібно слідувати чіткому алгоритму, правильно добираючи деталі. Але сучасний конструктор – це не просто іграшка, це ще й гра для розвитку розумового процесу дитини. Тому часто він використовується в школах, дитячих садках, психологічних центрах.
Особливості сучасних конструкторів
Педагоги давно використовують такі набори для навчання дітей. Вважається, що з їх допомогою можна допомогти дитині розвиватися, підвищувати рівень інтелекту. Тому ці іграшки рекомендовані для малюків від одного року.
Конструктори націлені на:
-
розвиток мілкої моторики рук;
-
формування інтелекту, логіки та мислення;
-
розуміння причинно-наслідкових явищ;
-
навчання дитини взаємодії з іншими.
За допомогою таких ігор діти вчаться терпінню, уважності. В психології це допомагає їм соціалізуватися та розвиватися. Недарма конструктори використовуються при реабілітації дітей з аутизмом та іншими хворобами.
Типи конструкторів
Існує безліч наборів на кожен вік дитини. Дерев’яні конструктори будуть гарним варіантом для малюків до трьох років. З їх допомогою можна будувати будиночки, піраміди. Пластикові моделі безпечні та легкі. Металічні варто використовувати для діток старшого віку.
Незалежно від матеріалу, конструктори відрізняються за формою та методом з’єднання.
-
Кубики. Гарно відійдуть для діток від 6 місяців до 3 років. Вони можуть бути м’якими з тканини, дерев’яними, пластмасовими.
-
Будівельні набори. Рекомендовані для діток від трьох років. Деталі можуть бути різними – об’ємними чи дуже маленькими, з яких можна створити навіть палац.
-
Пазли та мозаїка. Ці конструктори полюбляють дітки будь-якого віку, вони розвивають пам’ять та логіку.
-
Тематичні набори. Якщо діти люблять фантазувати, такі ігри стануть їм до вподоби. Зоопарки, міста, машинки, різноманітні будинки принцес – вони розвивають фантазію, допомагають творити та придумувати свій світ.
-
Блочні. Ці моделі складаються з різноманітних блоків одного розміру. Вони можуть мати декілька кольорів, а дитина конструює те, що захоче. Вона не обмежена лише інструкцією.
-
Конструктори з кріпленням на болтах. Найчастіше це металеві іграшки, тому їх обирають для старших діток. Вони можуть складатися з небагатьох деталей, або ж з великої кількості маленьких частин. Їх збирають по схемам чи самостійно, фантазуючи.
-
Магнітні. Частини в них з’єднуються за допомогою маленьких магнітів. Орієнтовані на дітей шкільного віку.
-
Електронні. Це цікаві варіанти конструкторів, за допомогою яких можна виконувати технічні завдання. Часто їх використовують в школах чи інших учбових закладах.
Деякі набори мають інструкції для конструювання, але більшість із них дають можливість проявляти творчі здібності. Навіть якщо дитина обрала тематичні конструктори, вона може відходити від схем та створювати цікаві, незвичайні об’єкти. Адже головне завдання – націлитись на розвиток математичних та творчих здібностей, в ігровій формі навчити дитину взаємодіяти з іншими, концентруватися на одному завданні та проявляти логіку.