Презентація книги “Історія української літератури: епоха бароко ХVІІ – ХVІІІ ст. “

Мудра  нова книга – це свято

23 лютого 2012 року у Золочівському замку відбулася презентація книги «Історія української літератури: епоха бароко ХVІІ – ХVІІІ ст.». Її автор – доктор філологічних наук і священослужитель – архиєпископ української автокефальної православної церкви Ігор Ісіченко. Подія для нашого невеличкого міста небуденна, тим більше, що автор був особисто присутнім і спілкувався з тими, хто прийшов на цей захід.

Духовний спів квартету «Левіт», немов камертон, задав тон, налаштував на сприйняття книги. Книги, що поєднала у собі літературу, історичне тло та релігійну тематику. Із вступним словом звернувся до присутніх декан Золочівського деканату УАПЦ о. Василь Саган, який є причетним до видання книги, його співпраця з автором триває вже багато років. Він, зокрема, сказав : «Є багато речей, які нас розводять. Радіймо тим, хто нас об’єднує. До таких людей належить Ігор Ісіченко». Доказом цих слів була присутність на презентації священослужителів і вірян різних релігійних конфесій.

 

Ведуча дійства – Мирослава Бабінська – запрошуючи до слова, відмітила про кожного із виступаючих його добрий внесок у справу розбудови цекрви, міста, держави. Цікавими були виступи ієромонаха ЧСВВ Івана Майковича, отця Михайла Смолінського, голови Золочіського районного осередку «Просвіта» Олександри Юськевич, представника творчої інтелігенції Золочівщини Володимира Дідули, директор музею-заповідника «Золочівський замок» Надії Гупало. Кожен із виступаючих щиро дякував авторові за книгу і його багаторічну плідну працю.
Наскрізним у виступі архієпископа Ігоря була тема пошуку діалогу – розумного, культурного, толерантного з усіма і кожним зокрема. «Вміти не лише заперечувати інакшість, а намагатися так пояснити проблему, щоб ніхто не був скривдженим». «Я не є володар ваших переконань, а лише пропоную своє бачення». А ще – «священик повинен бути «сіллю», «закваскою» у громаді». Особисто для мене – педагога із 35-річним стажем роботи – ці слова були найвагомішими. Як добре було б, якби усі ми, а тим паче, наші владні мужі – політики керувалися у житті такими принципами. Дуже рада, що побувала на презентації Книги і зустрілась із розумною Людиною.

 

 

Л.Жулин, ВПС Золочівський коледж Національного університету «Львівська політехніка»
м. Золочів

Фотографії із презентації книги “Історія української літератури: епоха бароко ХVІІ – ХVІІІ ст.”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь