Новини освіти

Пільги на етапі вступу до ВНЗ пропонують відмінити

Пільги під час вступу до вищого навчального закладу, що існували ще з радянських часів, необхідно відміняти, вважають експерти. Замість того, щоб зменшувати академічні вимоги до знань майбутнього студента, держава може забезпечити пільговим категоріям системну соціальну допомогу.

“Головний критерій вступу має бути один – знання. Пільги на етапі вступу потрібно відміняти. Це питання соціального захисту, а не освіти”, – пояснив глава Центру моніторингу освіти Павло Полянський, член робочої групи з розробки нового законопроекту “Про освіту”.

 

 

Він підкреслив, що пільги можуть мати студенти, що потребують соціального захисту, а не абітурієнти.

“Тому необхідно в новому рамковому законі “Про освіту” передбачити фактично, а не на словах, рівний доступ до освіти. Відповідно на його підставі потрібно буде внести зміни і до інших законів”, – відзначив Полянський.

“Держава повинна не приховувати відсутність знань у пільговика, а допомагати йому стати конкурентоздатним у вступній кампанії. Наприклад, оплачувати навчання на підготовчих курсах при обраному навчальному закладі, надавши житло і гідну стипендію. Звичайно, просто зарахувати до ВНЗ, не дивлячись на рівень підготовки, легше і дешевше. А що робити далі з такими фахівцями? Чи будуть вони потрібні на ринку праці?” – пише оглядач ZN.UA Оксана Онищенко.

за матеріалами: Дзеркало тижняhttp://www.osvita.org.ua

Автор

Залишити відповідь