Дошка оголошеньНовини коледжу

Підтримайте петицію «Щодо термінового прийняття Закону України №5240» (ОНОВЛЕНО)

Просимо Вас підтримати петицію «Щодо термінового прийняття Закону України № 5240» автор Тарасюк Ірина Володимирівна

Процедура голосування триває не більше 5 хвилин!

Інформація при реєстрації не вимагає ідентифікаційного коду та паспортних даних а лише наявність мобільного номеру.

Нагадаємо, що петиція автора Тарасюк Ірини Володимирівної за тиждень набрала більше 25 000 голосів і її вже закрили.  8 лютого 2017р. на сайті Верховної ради з’явилась інша петиція “Про термінове прийняття Закону України №5240“. Це продубльована петицію. Хто не встиг – голосуємо. Хто проголосував – це ІНША ПЕТИЦІЯ – голосуємо знов.

Підписати петицію можна за цим посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2183?aname=published

Інструкція як швидко підписати петицію

  1. Зареєстуватись на сайті (вгорі, справа)https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published
  2. На телефон приходить код (4 цифри), вводим його і правильно заповнюємо “капчу” (її за першим разом важко відгадати).
  3. Всі наступні інструкції будуть відправлятись на вашу електронну пошту.  Слідкуйте за листами електронної скриньки і виконуйте лише вказівки із неї (буде 2 листи).
    Важливо! Помилка яка відштовхує майже кожного хто голосує. “Інформація щодо петиції Ідентифікатор Вашого підпису не відповідає системному”. Ця помилка виникає тоді, коли не дочекавшись 2 листа із пошти будемо клікати по підпису петиції. Ще раз наголошуємо, щоб успішно підписати петицію потрібно слідкувати за інструкціями листів які приходять на електронну пошту. Підтверджувати акаунт і підписувати петицію потрібно лише за посиланнями що приходять на пошту.
  4. Щоб довго не шукати петицію на сайті верховної ради, пряме посилання на петицію тут https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2183?aname=published

Переглянути інструкцію онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)


Лист петиція Закон 5240

Шановні колеги, студенти, випускники коледжів і технікумів та їх родини!

Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту», останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводився у 2016 році.

Так як наближається вступна кампанія 2017 року, а прийняття законодавчих змін, включаючи базовий Закон «Про освіту», потребує  певного часу (нова редакція законопроекту «Про освіту» на даний момент розглядалася ВРУ у першому читанні, але повернуто на повторне перше читання), доцільним є відтермінування вказаної дати до законодавчого врегулювання статусу коледжів і технікумів до 2020 року.

З метою урегулювання даного питання у Верховній Раді України Народними депутатами України Марченко О.О. (посв. №294) та Співаковським О.В. (посв. №380) був зареєстрований Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.)

За результатами голосування 19.01.2017 року Верховна Рада України направила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.) на доопрацювання, чим залишила напризволяще подальшу долю навчальних закладів, а також без права на майбутню працю  працівників.

Зазначеним законопроектом пропонувалося  здійснювати останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» у 2020 році, шляхом внесення змін до частини третьої пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту».

Як зазначається у п.1 та п.2 пояснювальної записки до законопроекту, обґрунтування необхідності прийняття відповідних змін обумовлене тим, що з прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» сплив у 2016 році. З метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців, доцільним є відтермінування вказаної дати до 2020 року, що гарантуватиме доступність отримання початкового рівня вищої освіти.

З метою акцентувати увагу громадськості, Голови Верховної ради України та народних депутатів України щодо даної проблеми, на Офіційному інтернет-представництві «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ»

28 січня 2017 року була зареєстрована та опублікована петиція «Про термінове прийняття Закону України №5240». Автор Тарасюк Ірина Володимирівна.

Просимо Вас долучитись до голосування за дану електронну петицію на офіційному інтернет-представництві  «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ», яка знаходиться за посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2183?aname=published

Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо:

  1. Ознайомити педагогічні та студентські колективи із надісланою інформацією
  2. Підготувати групу волонтерів для допомоги громадянам (колективам, батькам, членам родин, випускникам, роботодавцям та ін.) щодо реєстрації та голосування на сайті «Верховна Рада України. Електронні петиції.» за посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
  3. Долучитись до перепосту звернень «Підтримка Петицій» із посиланням на допоміжні матеріали. Інформація щодо голосування та актуальні новини подаватимуться у Фейсбуці в групі «КОЛЕДЖІ, ТЕХНІКУМИ УКРАЇНИ» за посиланням

https://www.facebook.com/groups/1309306889108636/edit/

З метою висвітлення актуальних новин та обміну необхідною інформацією просимо долучитися всіх бажаючих до групи «КОЛЕДЖІ, ТЕХНІКУМИ УКРАЇНИ» і брати активну участь в розміщенні матеріалів.

  1. Ознайомитись із переліком народних обранців які голосувати «за» і які не голосували в результатах поіменного голосування за закон №5240 та провести роз’яснювальну роботу на місцях із представниками свого регіону.

ПРОСИМО ВАС інформувати викладачів, співробітників, студентів, членів їх сімей, випускників, роботодавців, та усіх небайдужих про важливість підтримки даної електронної петиції Верховній Раді України.

Додатки:

  1. Додаток 1. Проект Закону на 1 аркуші.
  2. Додаток 2. Пояснювальна записка на 2 аркушах.
  3. Додаток 3. Порівняльна таблиця на 2 аркушах.
  4. Додаток 4. Розгляд питання порядку денного: 5240 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”)
  5. Додаток 5. Результати поіменного голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”) (№5240)
  6. Додаток 6. Інструкція щодо реєстрації та голосування на сайті «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ»
  7. Додаток 7. Мотиваційний мультфільм.

 

ПЕТИЦІЯ Є ДІЄВОЮ, ЯКЩО ВОНА ДОСЯГАЄ РЕЗУЛЬТАТУ!

НЕОБХІДНИЙ РЕЗУЛЬТАТ 25000 ПІДПИСІВ,

А БАЖАНИЙ35000 І БІЛЬШЕ

 

При підтвердженні реєстрації та голосування листи на деяких поштових скриньках кидає в спам.

Так як часу обмаль, просимо цю роботу здійснити в максимально короткі строки, а саме 1-2 тижні.

УВАГА! Враховуючи те, що голоси з різних петицій не додаються (навіть якщо назва і текст однакові), просимо Вас не СТВОРЮВАТИ НОВІ ПЕТИЦІЇ на дану тему, а підтримати існуючу!

голосуємо за петицію автором якої є Тарасюк Ірина Володимирівна

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ

Про термінове прийняття Закону України №5240

Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту», останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводився у 2016 році.

Враховуючи те, що з прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а прийняття законодавчих змін, включаючи базовий Закон «Про освіту» потребує  певного часу, ПРОСИМО ТЕРМІНОВО ПРИЙНЯТИ Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший спеціаліст») (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.)

 

Додаток 1. Проект Закону України 5240

ПРОЕКТ

вносять народні депутати України

Марченко О.О. (посв. №294)

Співаковський О.В. (посв. №380)

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України

«Про вищу освіту»

(щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

  1. Внести до Закону України «Про вищу освіту» ( Відомості Верховної Ради України, 2014, № 37-38, ст.2004) такі зміни:

1) частину 3 пункт 2 Розділу XV Прикінцевих та перехідних положень Закону України викласти в наступній  редакції:

« 3. Освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка – диплома молодшого  спеціаліста. Останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого  спеціаліста проводиться у 2020 році;»

  1. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Голова Верховної Ради   України

 

Додаток 2. Пояснювальна записка

 

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»)

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньої діяльності зумовлено необхідністю забезпечення реалізації кожному конституційного права на освіту, шляхом удосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, які виникають під час реалізації права на освіту.

Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту» зазначено, що освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка – диплома молодшого спеціаліста. Останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодшого спеціаліста» проводиться у 2016 році.

Враховуючи, що  у зв’язку з прийняттям Закону України «Про вищу освіту», майже два роки статус коледжів та технікумів залишається не визначеним на законодавчому рівні, підтримуючи думку громадськості, під час громадського обговорення Закону України  «Про освіту», вважаємо за необхідне надати можливість технікумам та коледжам здійснювати підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» до визначення їх статусу та віднесення до  відповідного рівня вищої освіти.

Прийняття законодавчих змін, включаючи базового Закону «Про освіту» потребує  певного часу ( нова редакція законопроекту «Про освіту» на даний момент розглядалася ВРУ у першому читанні, але повернуто на повторне перше читання), а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» сплив у 2016 році, доцільним є відтермінування вказаної дати до законодавчого врегулювання статусу коледжів і технікумів, а саме до 2020 року.

З метою запобігання втрати підготовки  вкрай важливої середньої ланки фахівців, до врегулювання даного питання, потребує внесення відповідних змін у Прикінцеві та Перехідні положення Закону України «Про вищу освіту».

Зміни, запропоновані Закону України «Про вищу освіту», встановлять механізм, який дозволить надати можливість громадянам здобувати освітньо-кваліфікаційний рівень «молодшого спеціаліста» у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації, в свою чергу отримуючи диплом молодшого спеціаліста з урахуванням всіх вимог Закону України «Про вищу освіту».

  1. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Законопроект розроблено з метою гарантування доступності до початкового рівня вищої освіти, можливості її отримання, уніфікації та удосконалення окремих норм Закону, що забезпечить усунення перешкод в отриманні неповної вищої освіти громадян держави.

  1. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», якими передбачається надати можливість вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, здійснювати прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» до законодавчого врегулювання їх статусу, до 2020 року».

  1. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до:

Конституції України;

Закону України  «Про вищу освіту».

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

  1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту надасть можливість удосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, які виникають під час реалізації права на освіту.

 

Народні депутати України:   Марченко О.О. (посв. №294),  Співаковський О.В. (посв. №380)

 

Додаток 3. Порівняльна таблиця

 

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”

(щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст“)

Зміст (положення) законодавчих актів України, до яких вносяться зміни
Зміст (положення) законодавчих актів України з урахуванням запропонованих змін
 

Закон України «Про вищу освіту»

Глава XV прикінцевих та перехідних положень Глава XV прикінцевих та перехідних положень
3) освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка – диплома молодшого спеціаліста. Останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста проводиться у 2016 році; 3) освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка – диплома молодшого  спеціаліста. Останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого  спеціаліста проводиться у 2020 році»;

 

Народні депутати України:  Марченко О.О. (посв. №294), Співаковський О.В. (посв. №380)

Знайти оригінал петиції  «Щодо термінового прийняття Закону України № 5240» автор Тарасюк Ірина Володимирівна від 28 січня 2017 р.  можна за цим посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published

Автор

Залишити відповідь