Перших щасливчиків рекомендували на бюджет
Перша хвиля зарахувань зібрала тисячі студентів біля стендів приймальних комісій. Абітурієнти, які розраховують на навчання державним коштом вишукували свої прізвища у переліку рекомендованих. Сайти, на яких розмістили списки таких вступників фіксували тисячі переглядів.
Що таке рейтинговий список рекомендованих до зарахування?
Рейтинговий список – це перелік усіх абітурієнтів, які подали документи до вищого навчального закладу, із зазначенням рейтингового бала та рейтингового місця кожного абітурієнта.
Такий список сформовано у кожному навчальному закладі та за кожною окремою спеціальністю. На них профільним міністерством визначено певну кількість бюджетних місць. Тобто, якщо ВНЗ доведено план у 60 державників, то 60 перших у списку і будуть зараховані. Прохідним балом на спеціальність стане та кількість балів, що її набрав останній рекомендований до зарахування абітурієнт.
Коли нести оригінали документів?
Рейтингові списки цьогоріч оприлюднюватимуть в три етапи. Перший такий перелік оголосили у четвер, 1 серпня. З моменту оприлюднення даних, абітурієнти, які опинилися «над рискою» мають чотири дні, аби вибрати один ВНЗ, із тих куди подавали документи і занести туди оригінали.
ВАЖЛИВО! не прогавити цього моменту. Адже якщо вступника зарахували у першій хвилі, а оригінали він не приніс, то вже у другій хвилі, його прізвища серед рекомендованих не буде. На вільні місця будуть зараховувати наступних у списку осіб.
У понеділок 5 серпня до 12 години рейтингові списки оновляться. Третій такий етап – 8 серпня. Зазначимо, що в кожен з цих днів абітурієнт має можливість опинитись у списку рекомендованих для зарахування на бюджет.
Уже до 11 серпня навчальні заклади мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання.
Як ВНЗ повідомлять про зарахування?
УВАГА! Офіційним повідомленням про зарахування, згідно з «Умовами прийому до ВНЗ» є не телефонні дзвінки, смс чи листи, а оприлюднення списків на стенд антах приймальних комісій. Тож абітурієнтам варто особисто перевіряти дані у списках приймальних комісій, а не розраховувати на повідомлення від вищого навчального закладу.
Джерело: http://pedpresa.com.ua