Історія коледжу
Золочівський коледж засновано у травні 1998 р. як вищий навчальний заклад І рівня акредитації. На цей час коледж готував молодших спеціалістів за спеціальностями «Економіка підприємства», «Бухгалтерський облік», «Правознавство», де навчалось 82 студенти. Перший випуск молодших спеціалістів економічних спеціальностей відбувся у 2001 р., коли було підготовлено 26 бухгалтерів та 25 економістів.
У 2002 р. коледж вперше на теренах Золочівщини випускає 30 молодших спеціалістів юристів. У 2003 р. ліцензовано та здійснено перший набір студентів на спеціальність «Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем».
У 2012 році ліцензовано спеціальність «Обслуговування програмних систем і комплексів» та здійснено перший набір студентів.
Наказом Міністерства освіти і науки України №181 від 04.03.2010 Золочівський коледж реорганізовано у Відокремлений структурний підрозділ Золочівський коледж Національного університету «Львівська політехніка».
В 2019 році здійснено останній набір студентів на підготовку молодших спеціалістів, а в 2023 році – останній випуск за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». За роки існування диплом молодшого спеціаліста отримало 1640 випускників.
З 2020 року коледж – заклад фахової передвищої освіти. У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України №875 від 25.06.2020 року Відокремлений структурний підрозділ Золочівський коледж Національного університету «Львівська політехніка» перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ «Золочівський фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка».
Станом на 01.12.2024 року диплом фахового молодшого бакалавра в коледжі отримали 99 випускників.
Коледж здійснює підготовку за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра за спеціальностями:
- 081 Право
- 071 Облік і оподаткування
- 076 Підприємництво та торгівля
- 121 Інженерія програмного забезпечення
- 122 Комп’ютерні науки
Форма власності: державна.
Основними напрямками діяльності коледжу є:
- забезпечення необхідних умов для професійного навчання і виховання студентів;
- досягнення якісно нового рівня мобільності та професійно-практичної підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів;
- створення на контрактній основі постійних і тимчасових творчих колективів;
- виховання майбутніх фахівців на кращих традиціях української культури, культурно-освітня, господарська, науково-виробнича робота;
- поширення і пропаганда гуманітарних, економічних знань;
- вивчення, поширення, розробка і впровадження оригінальних форм і методів навчання та науково-консультаційна діяльність у галузі ринкових відносин;
- участь у науково-практичних конференціях, семінарах та колоквіумах з економічних проблем;
- популяризація і пропаганда своєї діяльності з використанням засобів масової інформації;
- розвиток співробітництва з аналогічними вітчизняними освітніми центрами;
- підприємницька, комерційна діяльність, зумовлена практичною необхідністю і дозволена законодавством.