80-90% випускників «Львівської політехніки» працевлаштовані за фахом

Загалом 80–90% випускників Національного університету «Львівська політехніка» працевлаштовані за фахом. Про це 10 травня на прес-конференції «Проблеми працевлаштування молоді у Львівській області. Задоволення кадрових потреб ІТ-компаній» повідомив проректор НУ «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк. За його словами, у «Львівській політехніці» вже два роки існує інформаційно-аналітична система «Випускник – працевлаштування», за допомогою якої можна простежити, як і для кого готуються кадри, який досвід вони здобувають і чим завершується їхнє навчання.

Також у НУ «Львівська політехніка» працює навчально-науковий центр професійно-кар’єрної орієнтації. «Ми розуміємо, що у результаті працевлаштування, навчання важливу роль відіграє мотивація», – каже проректор. Загалом, за його словами, рівень працевлаштування у Львівській політехніці різний, оскільки тут готують різних фахівців. «На жаль, є попит, мода на певні спеціальності, яких уже вдосталь на ринку праці. Та загалом 80–90% у Політехніці – це люди, працевлаштовані за фахом. Якщо брати галузь «інформаційні технології», то 90–95% знаходять роботу за фахом в Україні, у Львові. Фактично, студенти починають працювати вже з 3-го курсу», – каже Федасюк.

Керівник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом НУ «Львівська політехніка» Олег Логуш підтверджує, що слід застосовувати випереджувальні заходи пошуку роботи – не тоді, коли людина завершила освіту, а ще коли вона на студентській лаві. І це дає можливість забезпечити рівень працевлаштування.

«Безумовно, є важливою орієнтація учня школи на реалізацію того таланту, який йому заклала природа. Дуже часто відсутність можливості чи небажання працевлаштуватися за фахом обумовлена тим, що людина неправильно вибрала цей фах. Якщо їй подобається її спеціальність і вона здобула належний рівень освіти, то в будь-якій спеціальності вона себе знайде», – каже Логуш. За його словами, якщо говорити про економічні спеціальності, вони є майже у всіх закладах освіти і, безумовно, через це випуск фахівців перевищує потребу. Однак це створює конкуренцію, що дає можливість отримати роботу найкращим.

 

Джерело: zik.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь