23 квітня – Всесвітній день книг і авторського права

міжнародний день книжки23 квітня – символічна для світової літератури дата: цього дня відзначаємо річницю смерті Мігеля де Сервантеса і Вільяма Шекспіра, уродин Моріса Дрюона і Галдора Лакснесса (а днем раніше – Володимира Набокова).

Зважаючи на вагомість цих імен, Генеральна конференція ЮНЕСКО в 1995 році в Парижі вирішила віддати цього дня данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства, і заснувала Всесвітній день книг і авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів толерантності в дитячій та юнацькій літературі.

 

Завдяки книзі ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини. Носій інформації, основа освіти і творчості, книга дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить із звичаями й традиціями різних народів. Книга – це вікно в світ культурного різноманіття, це міст, що сполучає різні цивілізації в часі і просторі.

Відзначаючи Всесвітній День книги і авторського права, ми всі повинні особливу увагу приділити важливій ролі книги у збереженні і примноженні культури нашої держави. Книга – це найкращий помічник в наших спільних зусиллях щодо захисту і збагачення культурної спадщини.

Докладно – на сайті Видавництва Львівської політехніки.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь