В обласній раді обговорили програму, розроблену за участі МІОК Львівської політехніки

Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак провів нараду щодо підготовки проекту Регіональної програми співпраці із закордонними українцями, трудовими мігрантами та реемігрантами на 2013–2015 роки. В зібранні взяли участь ініціатор розробки цієї програми, депутат обласної ради Василь Камінський, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради Павло Хобзей,директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська та керівники профільних відділів обласної ради.

 

Програму розробили департамент міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації із залученням департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей, департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді та департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, а також Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки та Комісія УГКЦ у справах мігрантів. Метою програми є задоволення національно-культурних, освітніх, мовних та інформаційних потреб українців, які проживають за межами України, захист прав та інтересів закордонних українців у державах їх постійного чи тимчасового проживання, збереження національно-культурної самобутності та етнічної ідентичності, забезпечення участі у процесах державотворення в Україні.

Під час обговорення проекту програми учасники засідання особливу увагу звертали на розв’язання науково-освітніх та мовних проблем закордонних українців. Як зазначив Василь Камінський, сьогодні Міністерство освіти здійснює поступову русифікацію української діаспори через відкриття в українських школах російськомовних класів та скорочення українських вчителів. «Одним із завдань цієї програми має бути збереження ідентичності українців діаспори, а це можливо забезпечити лише через освіту та культуру. Те, що не роблять Міністерство освіти та Міністерство закордонних справ України, повинні зробити ми», – наголосив Василь Камінський.

– Така програма вкрай необхідна для бодай часткового розв’язання проблем трудових мігрантів та членів їх сімей. Обласна рада обов’язково підтримає таку програму, але заходи цієї програми ще потребують уточнення та корегування, – підсумував Валерій П’ятак.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь