«В єдності – сила народу!»: привітання ректора Львівської політехніки з нагоди Дня Соборності України

День соборності України95 років тому, 22 січня 1919 року, з балкона будинку на вулиці Софійській у Києві пролунали пророчі слова: «Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна… Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Саме у цей історичний день було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою і Західно-Українською Народною Республікою.

 

Цій непересічній події судилося вкарбуватися в історію України національним святом – Днем Соборності. Адже прийняття Акту Злуки стало великою предтечею народження Єдиної Незалежної Соборної держави України.

Цьогоріч це свято має ще більшу вагу й значення для консолідації нації. Країна нині переживає, мабуть, найгострішу за всі роки незалежності суспільно-політичну кризу. В останні дні ми стали свідками наростання ескалації напруги і протистояння, які набувають все більш загрозливих форм. На терези історії покладена доля Української держави, котра обрала європейський шлях розвитку.

Всі ми повинні бути свідомі того, що нині Україна поставлена, без перебільшення, на межу розколу і втрати незалежності.

У цей вікопомний день ми закликаємо протиборчі сили відмовитися від ультиматумів та погроз і негайно сісти за стіл перемовин. Закликаємо їх до мудрості, стриманості й цивілізованого розв’язання конфлікту.

Відзначення Дня Соборності – це не тільки громадянська потреба кожного українця, а й насамперед наш синівський патріотичний обов’язок берегти світлу пам’ять про незліченні жертви, принесені на вівтар своєї державності.

У цей день наші викладачі та студенти повинні ще раз осмислити історичні уроки минулого, врахувавши їх на шляху до майбутнього. І головним із них є непохитне усвідомлення того, що лише в єдності наших помислів та дій, сконсолідованості та соборності душ ми зможемо досягнути головної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.

Тому цінуймо і шануймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності. Бережімо її, як зіницю ока, бо це єдина сила, котра здатна здолати нинішні негаразди та кризу!

Будемо вірити в Україну й боротися за її світле майбуття та гідне місце в європейській спільноті вільних суверенних демократичних держав!


Ректор Національного університету «Львівська політехніка» 
професор Юрій Бобало

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь