Україна планує введення з 2015р. електронних студквитків з платіжним інструментом

Студентський квитокУкраїна має намір з 1 січня 2015 року розпочати виготовлення електронних студентських квитків на базі Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) Національного банку України (НБУ).

Це закріплено наказом Міністерства освіти і науки України №1474 від 25 жовтня 2013 року, зареєстрованим у Мін’юсті 31 грудня 2013 року під №2245/24777 “Про затвердження положення про студентські (учнівські) квитки державного зразка”.

 

Згідно з документом, він розроблений, зокрема, відповідно до постанови Кабінету міністрів України “Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти” (ЕДЕБО), з метою впорядкування процедури замовлення, видачі та обліку студентських та учнівських квитків державного зразка.

Новий студентський (учнівський) квиток держзразка буде представляти собою електронний документ, що містить персональні дані про студента вищого або учня професійно-технічного навчального закладу, який формується на підставі внесеного до ЕДЕБО замовлення на створення квитків та виготовлення їх карток, і частково відтворений на пластиковій картці встановленого зразка, яка може бути використана для електронної ідентифікації особи, підтвердження права на пільгу та в якості платіжного інструменту.

Виконавцем замовлення на створення квитків та виготовлення їх карток можуть бути особи, які набули статусу інформаційно-виробничого вузла і відповідають вимогам платіжних систем у разі виробництва та персоналізації платіжних карт.

Термін дії квитка та його картки визначається і змінюється навчальним закладом і не може перевищувати терміну навчання студента (учня) у навчальному закладі.

Навчальний заклад може ініціювати процедуру блокування квитка за його номером шляхом формування та надання уповноваженому органу інформації в електронному вигляді у разі відрахування студента, надання йому академічної відпустки, втрати ним квитка.

Студент (учень) може використовувати квиток як технічний засіб для електронної ідентифікації своєї особистості, прав на пільги, в тому числі за пільгами на проїзд, і доступу до банківського рахунку.

Карта може бути виконана з вбудованими чіп-модулями або з вбудованими чіп-модулями і магнітною смугою.

Нагадаємо, студенти та учні профтехучилищ зможуть купувати квитки за половину їх вартості для проїзду у загальних, плацкартних вагонах, вагонах другого і третього класу всіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення та всіх вагонах регіональних поїздів у разі, коли статус студента буде підтверджено даними в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

За матеріалами: Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь