У ДНК сучасної людини міститься до 20% генома неандертальця.

У ДНК сучасної людини міститься до 20% генома неандертальця, повідомляється в статті американських вчених, опублікованій в науковому журналі Science.

Вчені проаналізували розподіл генів неандертальців в ДНК людини і з’ясували, що вони допомогли нам пристосуватися до холодного клімату, але розподіл також впливати на схильність до деяких хвороб, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature. “Тепер, коли можна оцінити ймовірність, з якою конкретний генетичний варіант був привнесений неандертальцями, ми можемо почати з’ясовувати, як успадкована від них ДНК впливає на нас”, – пояснив Девід Рейч (David Reich) з Медичної школи Гарварду в Бостоні (США).

 

Рейч і його колеги, у тому числі Сванте Паабо з Інституту еволюційної антропології в Лейпцігу (Німеччина), проаналізували генетичні варіанти у геномах 846 осіб неафриканского походження і 176 африканців і порівняли їх з розшифровкою генома неандертальця, вік якої становить 50 тисяч років і яку вчені зробили в минулому році.

Виявилося, що неандертальські гени розподілені в геномі людини нерівномірно. Вільні від них ділянки вчені виявили на Х-хромосомі і в тих областях ДНК, які кодують гени, що беруть участь у роботі чоловічої репродуктивної системи. Це свідчить про те, що люди і неандертальці, хоча і схрещувалися, були генетично так слабо сумісними, що їх нащадки часто виявлялися безплідними. Значна кількість неандертальських генів міститься в ділянках генів, що кодують виробництво білків кератинів, які надають міцність шкірі, волоссю і нігтям.

Вчені вважають, що ці гени могли бути корисні нашим предкам в холодному кліматі. Крім того, від неандертальців людина отримала гени, які, як показали попередні дослідження, підвищують імовірність розвитку деяких захворювань – вовчака, хвороби Крона, цирозу печінки, діабету другого типу, а також впливають на рівні інтерлейкіну-18 в організмі, розмір сліпої плями в оці і те, наскільки легко людині кинути курити. Вчені вважають, що в подальшому їм вдасться виявити неандертальське походження й інших генів.

За матеріалами: РИА “Новости”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь