Привітання ректора Львівської політехніки з нагоди Шевченківських днів

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзара, світоча українського народу Тараса Шевченка. 9 березня минає 199-а річниця від його дня народження, а 10 березня – 152-і роковини смерті.

 

Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення. Глибинний зміст містить знамените кредо поета, котре й нині не втрачає своєї актуальності:

… Возвеличу 
Малих отих рабів німих! 
Я на сторожі коло їх 
Поставлю слово.

Бо ж насправді мова наша чи не найголовніша зброя у збереженні українських національних надбань й усього обширу українства в державі. Аби відтворилася найзаповітніша мрія Кобзаря:

І на оновленій землі 
Врага не буде, супостата, 
А буде син, і буде мати, 
І будуть люде на землі.

Через рік Україна і світ відзначатимуть Шевченківський ювілей – 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Я сподіваюся і вірю, що ми гідно вшануємо цю велику людину – пророка української нації. Очевидно, вже сьогодні нам необхідно передбачити низку заходів, покликаних пробудити в наших душах незламний Шевченківський дух до становлення й розвою Української незалежної держави, її утвердження в європейській спільноті.

Чудово сказав про значення Тараса Шевченка і його безсмертної творчої спадщини Іван Франко:«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим».

І це справді так, оскільки у своїй творчості яскраво відобразив волелюбні думки і настрої свого народу. Саме тому його висока пристрасна поезія знайшла живий відгук у серцях людей, а його безсмертний «Кобзар» присутній у домівках всіх українців. Саме з цією книжкою ми вчимося читати, вчимося мислити і діяти, боротися і перемагати!

За матеріалами: Національний університет “Львівська політехніка”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь