Законні обшуки під час ЗНО 2013

порушення на зноЦього року в Українському центрі оцінювання вирішили посилити боротьбу з використанням технічних засобів під час проведення ЗНО та запровадили технологічні перерви для перевірок абітурієнтів

Окрім запланованого збільшення кількості металошукачів у пунктах тестування, основною новацією стануть можливі технологічні перерви, під час яких працівники Державної служби охорони здійснюватимуть відповідний контроль абітурієнтів на наявність технічних засобів. За словами чиновників, відповідні заходи контролю мають убезпечити процес тестування від списування та гарантувати рівні права всіх абітурієнтів у ході тестування.

Порядок здійснення перевірок під час виконання абітурієнтами тестової роботи, передбачений регламентом роботи пункту тестування, що затверджений наказом Українського центру оцінювання якості освіти №10 від 22.01.2013 р.

Згідно з документом, в аудиторіях пункту тестування працівником Державної служби охорони за допомогою металодетектора може проводитися контроль за дотриманням абітурієнтами вимоги щодо заборони мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації.

Рішення щодо проведення такого контролю в окремому пункті тестування буде прийматися відповідним регіональним центром за погодженням з Українським центром оцінювання якості освіти.

Для проведення контролю здійснюватиметься перерва у роботі над тестом. Час витрачений технологічну перерву буде доданий до часу, відведеного для роботи над тестом.

В Українському центрі оцінювання якості освіти переконують, що такі нововведення жодним чином не впливатимуть на процес тестування.

“У нас вперше заплановані так звані технічні перерви, які жодним чином не впливатимуть на сам процес тестування. Це буде спеціально відведений час, і час на виконання тесту залишиться таким, яким має бути”, – сказала директор УЦОЯО Ірина Зайцева.

За її словами, такі перерви в середньому триватимуть 15 хвилин, а їх впровадження є вимушеною мірою, оскільки необхідно створити рівні умови для всіх учасників ЗНО.

Зайцева зазначила, що якщо у всіх інструкторів, які контролюють процес проходження абітурієнтами тестів, з’явиться підозра, що хтось списує або користується забороненим пристроєм, то всіх учасників тестування в даній аудиторії будуть перевіряти.

Увага! Звертаємо особливу увагу абітурієнтів на те, що учасникам ЗНО заборонено не тільки користуватися, а і мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

Радимо учасникам тестування дотримуватися процедури проведення ЗНО.

За матеріалами: http://osvita.ua/

 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь