Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу

Президент зобов’язав Міністерство освіти унормувати можливість здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань

 

Президент Янукович затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Одним з пунктів плану реформування освіти, що стосується забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти є необхідність затвердження вимог до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань.

Для виконання цього пункту плану Президента, Міністерству освіти необхідно найближчим часом видати рішення з зазначеного питання.

Як відомо, тема перехресного вступу стала предметом нещодавніх суперечностей між профільним міністерством і НаУКМА.

У Міністерстві освіти наполягають, що студенти можуть вступати лише на той напрям магістратури, за яким була отримана освіта на бакалавраті.

“Вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магіcтpa осіб, які попередньо здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста будь-якого напряму або спеціальності не має під собою жодного нормативно-правового підґрунтя”, – наголошують у Міносвіти.

За словами чиновників міністерства “неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики”.

У свою чергу заборону перехресного вступу у НаУКМА вважають посяганням на автономію навчального закладу.

“На сьогоднішній день більше 90% нових знань створюються на межі кількох, а то й більше, ніж кількох галузях знання”, – зазначає PhD, декан факультету правничих наук НаУКМА Андрій Мелешевич, підкреслюючи, що необхідно дотримуватися принципів перехресного вступу.

За матеріалами: Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь