Львівська політехніка – у п’ятірці кращих українських технічних ВНЗ за рейтингом журналу «Деньги»

Журнал «Деньги» оприлюднив черговий – вже шостий за ліком – рейтинг українських ВНЗ за п’ятьма категоріями фахівців, яких вони випускають: економічними, юридичними, гуманітарними, технічними та будівельними спеціальностями.

Перше місце в рейтингу українських університетів, які готують фахівців технічних спеціальностей, знов обійняв Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». До першої п’ятірки кращих українських ВНЗ, у яких здійснюється підготовка таких спеціалістів, увійшли також Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний авіаційний університет і Національний університет «Львівська політехніка».

 

Методика оцінювання університетів, яку обрав журнал, була доволі простою: працівники редакції склали п’ять списків навчальних закладів, розіслали їх провідним роботодавцям відповідних галузей і попросили розставити оцінки від «0» до «10» напроти кожного вишу. Оцінка «0» мала означати, що випускника цього університету роботодавець не взяв би на роботу за жодних обставин, «10» – що людину, яка закінчила цей університет, взяли б обов’язково, і, можливо, навіть запропонували б їй зарплату вищу, ніж середня для молодого фахівця на ринку. Залежно від суми балів, які набрав той або інший виш, вони отримали місце в рейтингових списках. При цьому списки ВНЗ були відкритими, тобто роботодавці могли самостійно вносити до них назви відсутніх там університетів і на власний розсуд виставляти їм оцінки.

Варто зауважити, що місце для Національного університету «Львівська політехніка» знайшлося в перших десятках кращих університетів країни ще за двома напрямами підготовки: за економічним – дев’яте місце, і за будівельним – п’яте.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь