Корпорація Bosch відкрила у Львівській політехніці свою Академію

Ця подія – ще один маленький, але знаменний крок України до євроінтеграції. Як наголосив на урочистому відкритті Академії Бош ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, покладено початок багатосторонньому співробітництву університету із всесвітньо відомою фірмою. У навчальному центрі, обладнаному найновішим діагностичним устаткуванням, не тільки навчатимуться студенти, тут здобуватимуть другу професію фахівці на курсах перепідготовки кадрів.

 

Академія поповнила значний список подібних навчальних закладів, створених німецькою корпорацією у світі. Вона – друга в Україні.

На церемонії відкриття виступили також генеральний директор «Роберт Бош ЛТД» Віталій Бульда, регіональний директор підрозділу автомобільних запчастин і діагностичного обладнання компанії Bosch в Україні, Росії, Білорусі та країнах СНД Олег Рябцев, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, директор департаменту освіти та науки Львівської обласної держадміністрації Михайло Брегін, інші промовці.

Як заявив ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, наш університет – найстаріша і найбільша вища технічна школа у Східній Європі та Україні. Але ми прагнемо бути ще й найсучаснішими. Завдяки цьому спільному проекту з компанією Bosch наші студенти отримають доступ до найкращого у світі діагностичного обладнання. Це допоможе їм отримувати чудові практичні навики у роботі, а нам – готувати кваліфіковані кадри на ринок праці.

– Сучасний автосервіс – це вже не просто ремонтна майстерня, – наголосив Олег Рябцев, регіональний директор підрозділу автомобільних запчастин і діагностичного обладнання Bosch. – Це справжній консультаційний центр, де автомобіліст повністю покладається на досвід діагноста. Це і нові вимоги до працівників, які повинні мати найсучасніші знання у своїй сфері. Споживачі хочуть отримувати якісний і кваліфікований сервіс, а в Академії Бош готуватимуть фахівців саме такого рівня.

Навчання в Академії Бош буде проходити за високими стандартами та на найсучаснішому фірмовому обладнанні. Зокрема, клас для практичних занять укомплектований мотор-тестером FSA 500, стендом для перевірки геометрії кутів установки коліс FWA 4430, системою аналізу відпрацьованих газів BEA 850 на базі димоміра RTM 430 та газоаналізатора BEA 460, приладом для діагностики бортових комп’ютерів KTS 540 з додатковими аксесуарами та програмним забезпеченням Bosch ESI[tronic] 2.0, лінією інструментального контролю SDL 4340.

У Національному університеті «Львівська політехніка» вже стало доброю традицією на початку кожного навчального року відкривати нові сучасні лабораторії, збагачувати новітньою технікою навчальні аудиторії тощо. Не став винятком і цей рік. На початку вересня завдяки допомозі Львівського кластера інформаційних технологій та бізнес-послуг в університеті започаткували сучасну лабораторію програмування для вбудованих та мобільних платформ. Унікальний прилад – принтер Braile Box V-4 відомої у світі шведської фірми – нещодавно отримав від Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» новостворений Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами. Це яскравий приклад того, як бізнес повинен підтримувати вітчизняну науку та освіту. Підтримувати насамперед інвестиційними вливаннями, сприянням у формуванні новітніх науково-навчальних лабораторій, кластерів тощо.

Загалом, як наголосив директор Інституту інженерної механіки та транспорту Львівської політехніки професор Зіновій Стоцько, у проект Академії вкладено понад півмільйона гривень. Фахівці німецької корпорації підготували до роботи в Академії чимало працівників Університету, передали велику кількість навчальної і методичної літератури.

Компанія Bosch має намір і надалі розвивати співпрацю з українськими ВНЗ. У найближчих планах – відкриття подібної Академії в одному з харківських університетів.

За матеріалами: Національний університет “Львівська політехніка”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь