Новини освіти

Два роки живої англійської: кафедра іноземних мов Львівської політехніки підсумовує співпрацю з Корпусом Миру США

Кафедра іноземних мов Львівської політехніки підсумовує дворічну співпрацю з Корпусом Миру США в Україні: спільно з добровольцем цієї організації політехніки розробили низку курсів, підготували підручник, провели різні заходи.

– Угода між Політехнікою і Корпусом Миру була підписана на два роки – 2011–2013. Спочатку ми трохи хвилювалися, бо досвіду співпраці з волонтером наша кафедра раніше не мала. А крім того, це нова людина, зі своїм характером, світоглядом. Але ми швидко порозумілись із Байроном Вільямсом, добровольцем зі США. Від кафедри його роботу координувала доцент Світлана Голощук, вона також чи не найбільше дбала й про те, щоб він разом із дружиною (яка виконувала місію добровольця у школі № 3) почувались, як удома. Цьому всіляко сприяв ректорат, зокрема ректор Юрій Бобало, проректор Анатолій Мороз, також Анна Корягіна, комендант гуртожитку, де жили американці, – розповідає завідувачка кафедри ІМ Наталія Мукан.

Співпраця була плідна й різностороння. З Байроном Вільямсом мали можливість працювати та спілкуватися і студенти, і викладачі.

– Спочатку наші студенти сприймали Байрона, як «диковинку», але згодом познайомилися ліпше, із задоволенням ходили на заняття, в тому числі факультативні. Спільно з ним ми розробили навчальні програми 6 спецкурсів. Разом із нашими викладачами Байрон провів майже тисячу академічних годин у 40 академічних групах. Брав на себе усну компоненту, він вміє гарно налагодити контакт, відкритий до інших, а нашою метою й було забезпечити студентам можливість спілкуватися з носієм мови. Влітку 2012 та 2013 року на базі табору «Політехнік-2» у Славську ми з добровольцями Корпусу Миру провели літні англомовні школи, де студенти інтенсивно працювали. Також наш волонтер долучився до проведення Студентської олімпіади з англійської мови, – підсумовує співпрацю Наталія Василівна.

Присутність носія мови була корисна не тільки для студентів, а, звісно, і для викладачів. Спільно з американцем на кафедрі ІМ розробили програму методичних тренінг-семінарів, провели методичні семінари. А от колегам із інших кафедр Політехніки – зокрема ІНЕМ, ІКНІ, ІКТА, ІТРЕ – запропонували спецкурс із вдосконалення мовних навичок: заняття були безоплатні, учасники отримали сертифікати. Байрон Вільямс також зредагував підручник «Англійська мова для дизайнерів», разом із дружиною начитав аудіотексти до видання.

Спільно з добровольцем Корпусу Миру політехніки подали два запити на грант для реалізації проектів із розвитку лідерства. Також брали активну участь у тренінгах Корпусу Миру, що стосувалися покращення життя у громаді, проблеми ВІЛ/СНІДу. А для добровольців цієї організації на базі кафедри двічі провели міжрегіональний семінар «Розвиток проектної діяльності».

Із подружжям Вільямсів політехніки здружились, тож прощалися неохоче. На пам’ять подарували їм фотокнигу про Львів, матеріали про Політехніку. Можливо, в Америці, це нагадуватиме їм Україну, їхнє українське Різдво, може, вони перекинуться кількома словами українською, якою за два роки навчилися говорити (і навіть співати) досить непогано…

Політехніки й далі контактуватимуть із закордонними друзями, згодом планують провести вебінар. Кафедра ІМ тим часом звернулася до Корпусу Миру зі ще однією пропозицією про співпрацю.

 

За матеріалами: Львівська політехніка.

Поділитись у соцмережах:

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь